نسخه چاپی

فاطمه نام بیش از ۱۳ میلیون بانوی ایرانی

مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ثبت احوال كشور گفت: بر اساس آمار پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال كشور تا كنون بیش از ۱۳میلیون نفر با نام و القاب حضرت فاطمه(س) نامگذاری شده‌اند.

به گزارش نما به نقل از مهر، مهدی تدین گفت: انتخاب اسماء ائمه اطهار (ع) بر نوزادان ایرانی در صدر انتخاب نام برای کودکان در خانواده‌های ایرانی است، در این میان علاقه مردم ایران به حضرت فاطمه (س) ‌وصف ناشدنی است به طوری که نام و القاب حضرت فاطمه (س) بیشترین انتخاب نام ایرانیان برای فرزندان دختر بوده است.

وی اظهار داشت: بررسی آمار نامگذاری ایرانیان در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور نشان می‌دهد هم اکنون، نام فاطمه بیش از ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار بار و نام زهرا قریب به ۳میلیون بار در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور ثبت شده است .

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل تصریح کرد: نام‌های مرضیه با ثبت قریب به ۵۰۰ هزار ، صدیقه بیش از ۴۳۸ هزار و طاهره نزدیک به ۴۱۱ هزار بار بعد از نام مبارک زهرا از فراوانترین اسامی دخت نبی مکرم اسلام است که والدین بر روی فرزندان خود نام نهاده اند.

تدین افزود: همچنین بر اساس آمار پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال نام‌های معصومه با ثبت بیش از یک میلیون و ۲۶۷ هزار بار، زهره قریب به ۳۵۰ هزار، بتول نزدیک به ۲۴۰ هزار، طیبه بیش از ۲۲۶ هزار، فریده در حدود ۲۱۴ هزار، مهدیه بیش از ۲۱۰ هزار و ریحانه بیش از ۲۰۸ هزار بار از فراوانترین القاب حضرت فاطمه زهرا(س) است که در این پایگاه به ثبت رسیده است.

۱۳۹۴/۱/۲۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: