نسخه چاپی

پورمحمدی: بهره‌برداری سیاسی از موضوع پول‌ كثیف غلط است

وزیر دادگستری گفت: اكنون موضوع پول كثیف به كشمكش سیاسی تبدیل شده و استفاده سیاسی و بهره‌برداری سیاسی از این موضوع غلط است.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در جمع خبرنگاران درباره‌ نامه وزیر ورزش به وی به مناسبت آزادی زندانیان جوان در هفته جوان گفت: این که ما به فکر جوانان باشیم حرف درستی است. ما در زندان جوانانی را داریم که فریب خورده‌اند و عمل مجرمانه انجام داده‌اند و در حال حبس هستند. گام اصلی در خصوص آنها این است که بتوانیم آنها را اصلاح و به جامعه به صورت آبرومندانه باز گردانیم که ما در این زمینه تلاش می‌کنیم.

وی افزود: ما در حال تلاش برای بازگرداندن آنها به محیط کار از لحاظ قانونی هستیم؛ زیرا جامعه آنها را نمی‌پذیرد و آنها مجبور می‌شوند در محیط خلاف کار کنند و این بزرگترین آفت برای جامعه است.

وی ادامه داد: عفو زندانیان به مناسبت‌های مختلف به آن‌ها داده می‌شود. ان‌شاء الله این جوانان هم مشمول این موضوع خواهند شد.

وی درباره‌ تعرض به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده گفت: به طور جد از طریق مجاری مجاری کنسولی و قضایی و دادستانی موضوع را پیگیری می‌کنیم. تصمیم کشورمان در توقف سفر عمره تصمیم قاطعی بوده است و کشور در سطح مناسب برخورد کرده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره‌ پیشنهاد وزارت دادگستری برای مجازات اسید پاشی که باید شفاف شود گفت: ما پیشنهاد لازم را در این زمینه داده‌ایم و منتظریم که موضوع اسید پاشی و تشدید مجازات آن از سوی قوه قضاییه بررسی قضایی شود و به صورت لایحه به مجلس ارائه شود.

وی درباره‌ پرونده بابک زنجانی نیز گفت: یکسره در این زمینه اطلاع رسانی می‌شود. ما در حال کشف اموال وی در داخل کشور هستیم تا آن را به وزارت نفت منتقل کنیم تا این وزارتخانه آن را به‌روز کند.

پورمحمدی درباره‌ موضوع پول‌های کثیف که وزیر کشور از آن خبر داده بود، گفت: قرار است که شما این موضوع را ادامه ندهید و بنده در گفت و گوی ویژه گفتم که ما باید نسبت به تعیین و تکلیف هزینه انتخاباتی اقدام کنیم. به نظرم باید موضوع پول کثیف تکلیفش روشن شود البته سیاست‌گذاری لازم در این زمینه انجام شده که از مجمع تشخیص به دولت و نهایتا از دولت به مجلس می‌رود.

وی افزود:‌ کار مهم این است که پول ناروا و غیرقانونی و ناصواب هر کجا که برود ما آن را قبول نکنیم، بخصوص در محیط انتخاباتی. ما باید این موضوع را کنترل کنیم البته پول کثیف نباید این چنین در رسانه‌ها و افکار عمومی و اظهار نظرها پرداخته می‌شد. اکنون این موضوع به کشمکش سیاسی تبدیل شده است و استفاده سیاسی و بهره‌برداری سیاسی از این موضوع غلط است.

وی افزود: باید اجازه دهیم که روال قانونی هزینه انتخاباتی روشن شود که ما دنبال آن هستیم.

پورمحمدی درباره‌ تغییر تشکیلات وزارت دادگستری نیز گفت: ما کار آن را شروع کرده‌ایم و از امروز آغاز شده و آن را انجام خواهیم داد.


۱۳۹۴/۲/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: