نسخه چاپی

معرفی ثروتمندترین چهره‌های موسیقی

"سر پل مك‌كارتنی" از اعضای گروه سابق "بیتلز" با ۷۳۰ میلیون پوند دارایی، ثروتمندترین فرد در دنیای موسیقی معرفی شد.

به گزارش نما به نقل از فارس، "سر پل مک‌کارتنی" خواننده آمریکایی با افزایش بیش از ۲۰ میلیون پوندی دارایی‌اش در صدر فهرست جدید نشریه ساندی تایمز، از ثروتمندترین چهره‌های دنیای موسیقی قرار گرفت.

"مک‌کارتنی" 71 ساله تأثیرگذارترین ترانه‌سرا در تاریخ موسیقی آمریکا معرفی می‌شود. او یکی از چند هنرمند سرشناسی بود که در افتتاحیه مسابقات المپیک لندن 2012 حضور پررنگی داشت.

"مک‌کارتنی" با همکاری در گروه موسیقی «بیتل‌ها» به شهرتی بین‌المللی دست یافت. او در کار نوشتن ترانه آهنگ‌های معروفی مانند «دیروز» و «شب روز سخت» با جان لنون همکاری داشت.

در این فهرست پس از "مک ‌کارتنی"، "اندرو لوید وبر" با دارایی در حدود ۶۵۰ میلیون پوند در جایگاه دوم و گروه ایرلندی یوتو (U۲) با ۴۳۱ میلیون پوند در رتبه سوم قرار دارد.

"سر التون جان"، خواننده پاپ و "سر میک جگر" نیز با دارایی‌هایی به ارزش ۲۷۰ میلیون و ۲۲۵ میلیون پوند به ترتیب در رتبه‌های بعدی این فهرست جای گرفته‌اند.

در مکان‌های بعدی نیز به ترتیب "کیت ریچارد" با ۲۱۰ میلیون پوند، "مایکل فلتلی" با ۱۹۵ میلیون پوند، «رینگو استار» با ۱۸۰ میلیون پوند، "استینگ" با ۱۸۰ میلیون پوند و "راجر واترز" با ۱۶۰ میلیون پوند قرار گرفته‌اند.

۱۳۹۴/۲/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: