نسخه چاپی

درخواست نمایندگان مجلس از صلیب سرخ جهانی برای امداد مردم یمن

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای با محكومیت اقدامات جنایتكاران آل سعود در یمن، خواستار اقدام صلیب سرخ جهانی برای امدادرسانی به مردم بی‌پناه این كشور شدند.

به گزارش نما به نقل از مهر، در پایان جلسه علنی امروز بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محکومیت جنایات رژیم آل‌سعود در یمن و اقدام اخیر این رژیم در ممانعت از امدادرسانی جمهوری اسلامی به مردم مظلوم یمن قرائت شد. این بیانیه به امضای همه نمایندگان مجلس رسیده است.

متن این بیانیه به این شرح است:

«رژیم جنایتکار آل سعود که بیش از یک ماه با دستور آمریکا و رژیم صهیونیستی مردم مظلوم یمن را بی‌رحمانه بمباران می‌کند، چهره واقعی خود را به جهان اسلام نشان داده است.

کشتار بی‌رحمانه زنان، کودکان و مردم بی‌پناه و بی‌گناه یمن و از بین بردن تاسیسات زیربنایی این کشور اسلامی، تکرار جنایت‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی را در غزه یادآوری می‌کند و سردمداران رژیم عربستان را به جنایتکاران جنگی تبدیل کرده است که روزی باید در یک دادگاه بین‌المللی محاکمه شوند.

سردمداران عربستان باید بدانند که با این اقدامات جنایتکارانه، شکست سرنوشت محتوم آنها خواهد بود و ننگ در دو جهان را برای خود خواهند خرید.

در این میان جمهوری اسلامی ایران که از روز اول بحران اعلام کرد که این بحران راه‌حل نظامی ندارد و باید از طریق گفت‌وگوی یمنی-یمنی حل شود، برای التیام دردهای جانکاه مردم یمن، هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اقدام به ارسال کمک‌های انسانی کرده است، اما رژیم بی‌منطق آل سعود روز گذشته با بمباران فرودگاه‌های یمن اجازه فرود را به هواپیما برای رساندن کمک‌های ملت ایران به مردم مظلوم یمن نداد.

ما نمایندگان ملت بزرگ ایران ضمن محکوم کردن شدید این اقدام ضدانسانی، از صلیب سرخ جهانی و هلال احمر جمهوری اسلامی ایران قویا خواستاریم که به فریاد ملت مظلوم یمن برسند و اجازه ندهند دیکتاتوری حاکم بر آل سعود بیش از این به این نسل‌کشی ادامه دهد.

در پایان از خلبانان شجاع و همه کسانی که برای کمک به مردم مظلوم یمن جان خود را به خطر انداخته‌اند صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنیم.»

پس از قرائت این بیانیه جمعی از نمایندگان با فریادهای مرگ بر آل سعود انزجار خود را از اقدامات جنایتکارانه رژیم عربستان اعلام کردند.

۱۳۹۴/۲/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...