نسخه چاپی

وضعیت نامطلوب زندان زنان در ایران

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان این كه زندان زنان در كشور از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست، گفت: تعداد زندانیان زن نسبت به مردان پنج درصد است اما همین تعداد كم نیز برای جامعه اسلامی رقم بالایی است.

به گزارش نما به نقل از ایرنا، شهیندخت مولاوردی روز سه شنبه در حاشیه هفتاد و دومین جلسه شورای اجتماعی کشور که در وزارت کشور با موضوع بررسی وضعیت زندان های کشور بویژه زندان زنان برگزارشد درجمع خبرنگاران افزود: با توجه به نقش زنان در جامعه، خانواده، همسری و مادری باید به وضعیت زنان در زندان ها و نیازمندی های آنان توجه بیشتری شود.

وی با بیان این که در حال حاضر 200 کودک همراه مادران خود در زندان های کشور بسر می برند، افزود: فقط 20 کودک در ندامتگاه شهرری به همراه مادر خود زندگی می کنند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از تاسیس مهدکودکی در زندان اصفهان با کمک خیرین خبر داد و گفت: این اتفاق خوبی است که باید با کمک دستگاه ها و خیرین توسعه یابد.

مولاوردی به مشکلات اجتماعی زنان پس از آزادی از زندان اشاره و خاطرنشان کرد: با مشارکت ادارات کل امور زنان در استان ها و بنیاد تعاون زندانیان باید سرپناه هایی ایجاد شود تا زنان آزاد شده از زندان که ازخانواده خود طرد شده اند، بتواند تا زمان اشتغال و توانمند سازی خود در آن مکان ها اسکان یابند.

وی همچنین وضعیت سلامت و بهداشت زنان زندانی را ضروری دانست و اظهارداشت: پیشنهادهای 13 گانه ای برای بهبود وضعیت زندان ها به هیات دولت ارایه شده است که به نظر می رسد با هم افزایی دستگاه ها بتوانیم وضعیت زندان ها را بهبود بخشیم. معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان این که سیاست های قوه قضاییه و تحقق آن سیاست ها و نظارت بر آنها امر مهمی است، یادآور شد: به نظر می رسد هماهنگی قوه مقننه برای تحقق این سیاست ها در کاهش جمعیت زندان ها، حبس زدایی و کاهش عناوین مجرمانه و افزایش مجازات های جایگزین زندان می تواند به برون رفت وضعیت کمک کند.

۱۳۹۴/۲/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...