نسخه چاپی

داعش با قایق مهاجران مدیترانه وارد اروپا می‌شود

مشاور دولت لیبی تاكید كرد كه گروه تروریستی داعش با استفاده از قایق های مهاجران اقدام به قاچاق جنگجویان وابسته به این گروه به كشورهای اروپایی می‌ننند.

به گزارش نما، بی بی سی نوشت: عبدالباسط هارون مشاور دولت لیبی تصریح کرد که داعش از قایق‌های مهاجران دریای مدیترانه برای ورود غیر قانونی اعضای خود به اروپا استفاده می کند، چرا که پلیس اروپا نمی داند افرادی که در این قایق ها هستند کدام یک مهاجر واقعی و کدام یک از اعضای داعش هستند.

وی در ادامه افزود: این مساله را از صحبت کردن با مالکان قایق ها در مناطقی از شمال آفریقا متوجه شده است که تحت کنترل داعش است.

داعش به قاچاقچیان انسان در مناطق تحت کنترل خود اجازه فعالیت داده است و در ازای آن نیمی از درآمد حاصل از قاچاق انسان را کسب می کند.

دریای مدیترانه یکی از مهمترین مسیرها برای مهاجرانی است که قصد فرار از آفریقا و خاورمیانه و رساندن خود به اروپا را دارند.

پس از وقوع چندین حادثه مرگبار در دریای مدیترانه، کمیسیون اروپا طرحی را اخیرا به تصویب رسانده است که بر اساس آن طی 2 سال آینده کشورهای اروپایی بیش از 20 هزار مهاجر را خواهد پذیرفت و آنها را بین کشورهای عضو تقسیم خواهد کرد.

۱۳۹۴/۲/۲۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...