نسخه چاپی

صادرات ایران به اروپا ۵ برابر واردات رشد كرد

یورو استات از رشد ۱۱ درصدی مبادلات تجاری ایران و اروپا در سه ماهه نخست ۲۰۱۵ خبر داد و اعلام كرد رشد صادرات ایران به اتحادیه اروپا در این مدت بیش از ۵ برابر رشد واردات از این اتحادیه بوده است.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، پایگاه خبری کمیسیون اروپا (یورواستات) کل مبادلات تجاری ایران و ۲۸ عضو اتحادیه اروپا را در سه ماه نخست سال جاری میلادی ۱.۸۰۹ میلیارد یورو اعلام کرد.

مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در سه ماه نخست امسال با رشد ۱۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن مواجه شده است. ارزش تجارت دو طرف در سه ماه نخست سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۱.۶۳ میلیارد یورو اعلام شده بود.

رشد ۱۱ درصدی مبادلات ایران و اروپا در سه ماه نخست سال جاری میلادی در حالی است که در ۱۲ ماهه سال ۲۰۱۴ نیز مبادلات دو طرف ۲۰ درصد رشد را تجربه کرد. مبادلات ایران و کشورهای اروپایی در سال ۲۰۱۳ با افت ۴۷درصدی مواجه شده بود.

بر اساس این گزارش رشد واردات اتحادیه اروپا از ایران در سه ماهه نخست سال جاری میلادی بیش از ۵ برابر رشد صادرات به ایران در این مدت بوده است.

اتحادیه اروپا در ماه های ژانویه تا مارس امسال ۳۴۹ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۳۴ درصدی داشته است. واردات اتحادیه اروپا از ایران در ماه های ژانویه تا مارس ۲۰۱۴ بالغ بر ۲۶۰ میلیون یورو اعلام شده بود.

صادرات اتحادیه اروپا به ایران در سه ماهه نخست امسال نیز رشد ۶ درصدی داشته و به ۱.۴۶ میلیارد یورو رسیده است. کشورهای اروپایی در مدت مشابه سال پیش از آن ۱.۳۷ میلیارد یورو کالا به ایران صادر کرده بودند.

۱۳۹۴/۳/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: