نسخه چاپی

داعش رؤسای جمهور آرژانتین و شیلی را تهدید به مرگ كرد

گروه تروریستی تكفیری داعش ضمن ارسال نامه‌ای الكترونیكی به پلیس آرژانتین، رئیس جمهور و رئیس پلیس فدرال این كشور و همچنین رئیس‌جمهور شیلی را تهدید به مرگ كرد.

به گزارش نما به نقل از فارس، گروه تروریستی داعش در نامه‌ای الکترونیکی خطاب به پلیس «بوینوس آیرس» (پایتخت آرژانتین) «کریستینا فرناندز» رئیس‌جمهور آرژانتین، «رومان آرخنتینو دی سانتو» رئیس پلیس فدرال این کشور و «میچل باچلت» رئیس‌جمهور شیلی را تهدید به مرگ کرد.

در نامه مذکور آمده است: شیطان «کریستینا فرناندز کرشنر»، «رامون دی سانتو» و حالا «باچلت» به جای «آلبرتو نیسمن» (دادستان ویژه پرونده آمیا که چندی پیش خودکشی کرد) اهداف مستقیم ما برای رهبری کشورهایی هستند که در تضاد با مقاصدمان قرار دارند؛ توجه داشته باشید که «دی سانتو» 2 بار تا نزدیکی مرگ پیش رفت، با این حال هنوز حکم از بالا صادر نشده است.

داعش ضمن خیانتکار توصیف کردن افراد مذکور اذعان داشت خونی از که خائنین جاری خواهد شد نشان دهنده موفقیت ایدئولوژی افراطی گرایانه در سطح جهانی می‌باشد.

این اولین باری نیست که رئیس‌جمهور آرژانتین از گروه تکفیری داعش تهدیداتی را دریافت می‌کند؛ در ماه سپتامبر (شهریور 93) نیز «فرناندز» افشا کرد که داعش وی را در 3 نامه به علت داشتن روابط دوستانه با پاپ «فرانسیسکو» و به رسمیت شناختن رژیم اسرائیل و کشور فلسطین، تهدید به مرگ کرده بود.

در آن زمان، رئیس‌جمهور آرژانتین به شدت «اوراسیو آنتونیو استیوسو» مدیر سابق عملیات‌های وزارت اطلاعات این کشور (که دیگر منحل شده است) و ایالات متحده آمریکا را به شدت مورد انتقاد قرار داد و در جمله‌ای بی سابقه تصریح کرد: اگر برای من اتفاقی بیفتد، هیچ کس به سمت خاورمیانه نگاه نکند بلکه به سوی شمال نگاه کنید.

یک منبع قضایی که نخواسته نامش فاش شود نیز اذعان داشت که نامه‌ها با سیستم پیچیده‌ای به نام TOR ارسال شده، سیستمی که اجازه می‌دهد از اینترنت به صورت ناشناس و بدون تعیین مبداء نامه ارسال شود.

نام «آلبرتو نیسمن» دادستان ویژه پرونده حمله به مرکز یهودیان آرژانتین موسوم به آمیا نیز در میان نامه‌هایی که سال گذشته به این کشور آمریکای جنوبی ارسال شد نیز به چشم می‌خورد که از سوی عناصر گروه تکفیری داعش به عنوان یک هدف در نظر گرفته شده بود.

جسد بی‌جان دادستان ویژه پرونده آمیا شب 18 ژانویه (28 دی 93) به همراه یک تفنگ با کالیبر 22 در حمام محل سکونتش یافت شد؛ مرگ «نیسمن» توسط مخالفین دولت و گروه‌های قدرتمند و برخی رسانه‌های ارتباط جمعی به ابزاری برای ارتباط دادن قوه مجریه با این اتفاق ناگوار تبدیل شده است.

طبق گزارش منابع موثق، گروه داعش در برخی از کشورهای آمریکای لاتینی فعال است؛ طبق گزارشی که در ماه آوریل (فروردین) در صفحه امور قضایی سازمان دیده‌بان قضایی آمریکا منتشر شد، تروریست‌های گروه داعش در شمال مکزیک پایگاه‌هایی دارند.

علاوه بر این، طبق گزارش روزنامه برزیلی «اُ استادو دِ سائو پائولو» به نقل از مقامات وزارت اطلاعات این کشور، گروه تکفیری داعش به دنبال جذب جوانان برزیلی جهت به کار گرفتن آنان به عنوان «گرگ‌های تنها» در مناطق تحت کنترل خود در خاورمیانه می‌باشد.

در حال حاضر گروه داعش با هزاران عضو آمریکایی و اروپایی در صفوف خود، در عراق و سوریه مشغول به فعالیت است و در تلاش خود برای اشغال خاک این کشورها، مرتکب به جنایات ضد بشری علیه تمام گروه‌های قومی و مذهبی از جمله شیعیان، سنی‌ها، کردها، مسیحیان، زنان و کودکان می‌شود.

طبق گفته «ادوارد اسنودن» تحلیلگر سابق آژانس امنیت ملی آمریکا، داعش به وسیله کار مشترک سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و رژیم اسرائیل به وجود آمد؛ واشنگتن و متحدان غربی آن هراس دارند که هزاران تن از شهروندانشان که در حال حاضر در صفوف این گروه تروریستی هستند، به کشورهای اصلی خود بازگشته و حملات تروریستی انجام دهند.

۱۳۹۴/۳/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: