نسخه چاپی

ماهواره‌ها را به اجبار جمع نكنید

رئیس بسیج سازمان مستضعفین گفت: عزت ملی و حفظ كرامت ملت ایران، خط قرمز در مذاكرات هسته‌ای است و باید رعایت شود.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، سردار محمدرضا نقدی صبح روز پنجشنبه در حاشیه دیدار با خانواده شهید شهریاری، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شاید عده‌ای در کشور این دیدگاه را داشته باشند که قبول مذاکرات و توافق باید به هر قیمتی انجام شود، اما آن‌چه مهم است توجه به حفظ کرامت ایرانی است.

وی افزود: زیاده‌خواهی آمریکا و هم‌پیمانانش در جریان مذاکرات هسته‌ای بر همگان مشخص است و آن‌ها با بهانه بازدید از مراکز نظامی می‌خواهند ایران را به عنوان یک تهدید به جهانیان معرفی کنند.

وی در عین حال تصریح کرد: حمایت از تیم مذاکره‌کننده ایران با رعایت خط قرمزها و هوشیاری ملت و در صحنه بودن آن‌ها از جمله وظایف ملت ایران است.

رئیس بسیج سازمان مستضعفین در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: همه اقتصاددانان کشور بر این مسئله اتفاق‌نظر دارند که برداشتن همه تحریم‌ها به تنهایی باعث رفع مشکلات اقتصادی نمی‎شود.

وی در حاشیه این دیدار نیز خاطرنشان کرد: با توجه به جایگاه نماز در زندگی شهدا از جمله شهید شهریاری پیشنهاد می‌شود «اجلاس نماز» با عنوان شهید شهریاری در زنجان برگزار شود.

وی شامگاه چهارشنبه نیز در مراسم هیئت عاشقان ولایت، اظهار کرد: دشمنان این نظام سال‌های طولانی است به جنگ با ما پرداخته‌اند و برای رسیدن به مقصود خود از حربه‌های مختلفی استفاده کرده‌اند که با شکست مواجه شده‌اند، به همین جهت امروز استکبار جهانی با ما به مذاکره نشسته تا انتقام این شکست‌ها را بگیرد که ملت ما با ایستادگی و مقاومت، ضربات قابل توجهی به آن‌ها وارد کرده است.

نقدی افزود: مسئله امروز دشمنان مسائل هسته‌ای ایران نیست، بلکه پیشروی انقلاب مشکل آن‌هاست. در واقع در حال حاضر گفته امام راحل که اسلام سنگرهای کلیدی را فتح خواهد کرد در حال تحقق است و همین امر ترس دشمنان را از انقلاب اسلامی دوچندان کرده است.

وی تصریح کرد: ما امروز درگیر جنگ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در سطح جامعه از سوی دشمنان هستیم که باید هوشمندانه رفتار کنیم؛ زیرا آن‌ها از هیچ اقدامی چشم‌پوشی نمی‌کنند و سعی دارند با شبکه‌های مجازی و 167 کانال ماهواره به جنگ با ملت ما بپردازند، به همین خاطر این وظیفه ماست که از خون شهدا و فداکاری ایثارگران و جانبازان صیانت کنیم. در واقع ایستادن و استقامت در خط ولایت تنها شرط پیروزی است که این ایستادگی نیز نیازمند ظرفیت است.

وی با اشاره به این‌که «رییس‌جمهور آمریکا از هر 48 ساعت، یک بار در خصوص ایران اظهارنظر می‌کند، ولی هرگز در کار خود موفق نخواهند شد» گفت: آمریکا هر روز یکی از موقعیت‌های خود را نظیر یمن و عراق از دست می‌دهد. عراقی‌ها حاضر نیستند آمریکا در جنگ با تروریست‌های تکفیری در کنارشان باشد که همین امر سبب شده امروز شاهد پیش‌روی در مناطق تحت اشغال داعشی‌ها باشیم که هر لحظه حلقه محاصره را بر آن‌ها تنگ‌تر می‌کنند.

رئیس بسیج سازمان مستضعفین در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: نباید ماهواره‌ها را با اجبار از بین خانواده‌ها جمع کرد، بلکه باید با استفاده‌کنندگان آن به بحث نشست و آن‌ها را قانع کرد. در واقع باید از درون انضباط ایجاد کرد؛ زیرا اگر باور قلبی نباشد هیچ کاری به ثمر نخواهد نشست که در این راستا تشکیل حلقه‌های صالحین می‌تواند نقش قابل توجهی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در جنگ سخت تکلیف مردان سنگین‌تر بود، ولی در جنگ‌نرم تکلیف زنان مملکت سنگین‌تر است؛ چراکه علاوه بر توجه به عقاید و باورهای خود وظیفه تربیت فرزندان را نیز بر عهده دارند. همچنین حلقه‌های تربیتی و فعالیت‌های عمیق سازندگی معنوی کاری پایه‌ای و اساسی است و در اصل محکم‌ترین سد در مقابل تهاجم فرهنگی است؛ لذا نباید از توجه به آن غافل شد.

وی در جمع خبرنگاران نیز گفت: با توجه به تصویب راه‌اندازی دانشگاه بسیج در اسفندماه سال گذشته این دانشگاه در جهت اعتلای سطح آگاهی اعضای بسیج از مهرماه امسال در 14 رشته اقدام به پذیرش دانشجو خواهد کرد.

نقدی اظهار کرد: در واقع سعی می‌کنیم با ایجاد این دانشگاه شرایط بهتری برای بسیجیانی که در سطح پایگاه‌ها به صورت داوطلبانه فعالیت دارند فراهم کنیم و زمینه تحصیل را برای فرماندهان نیز فراهم کنیم؛ لذا ما قصد داریم بسیجیان را در حیطه کاری خود متخصص کنیم.

وی با اشاره به اقدامتی که توسط بسیج صورت گرفته است، افزود: طی دو سال اخیر 100 هزار فرصت شغلی برای جوانان توسط بسیج ایجاد شده است؛ زیرا ما به دنبال عملی کردن اقتصاد مقاومتی بودیم و در این راستا برنامه وسیعی به جهت ایجاد اشتغال مولد داشته‌ایم که این فرصت‌های شغلی ایجاد شده را بدون تحمیل هزینه‌بر دولت ایجاد کرده‌ایم که این کارگاه‌های کوچک در حوزه مهارت‌افزایی تشکیل شده‌اند.

وی با اشاره به اهمیت تشکیل حلقه‌های صالحین، اظهار کرد: امسال طرح حلقه‌های صالحین با جدیت بیشتری اجرایی خواهد شد و افراد می‌توانند در قالب کلاس‌های دیگری همچون ورزشی و هنری نیز فعالیت کنند، به همین جهت 20 هزار پایگاه در کشور در این خصوص فعالیت می‌کنند که باید مورد توجه قرار گیرند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین درباره توجه به واحدهای صنعتی راکد و بحران‌زده نیز تصریح کرد: ما برای این‌که بتوانیم اقدام موثری در جهت حل مشکلات واحدهای صنعتی کنیم باید بتوانیم راهکارهای مناسب و عملیاتی برای این واحدها ارائه کنیم؛ لذا در همین حوزه برای ایجاد صنایع تبدیلی کوچک 200 میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است که در استان زنجان با توجه به ضایع شدن بخش قابل توجهی از محصولات باغی می‌توان با استفاده صنایع تبدیلی راهکار مناسبی در این زمینه ارائه کرد و موجب ایجاد فرصت شغلی شد به همین خاطر ما همه اهتمام خود را برای حل مشکلات در حوزه صنعت خواهیم گذاشت.
ثبت: ۱۳۹۴/۳/۲۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: