نسخه چاپی

استیضاح فانی به نتیجه نمی رسد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه فراكسیون‌های اصولگرای مجلس به دنبال استیضاح فانی نیستند، پیش‌بینی كرد كه استیضاح وزیر آموزش و پرورش به نتیجه نرسد.

به گزارش نما، محمد دهقان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تقاضای استیضاح‌کنندگان وزیر آموزش و پرورش در رسیدگی به وضعیت فرهنگیان، نیتی خیرخواهانه است گفت: اما دولت باید اعتبارات داشته باشد تا بتواند به این وزارتخانه کمک کند که متاسفانه در حال حاضر از نظر اعتبارات در مضیقه است.

نماینده مردم طرقبه و چناران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت اعلام کرده در حد توان به آموزش و پرورش کمک کرده است. بنابراین استیضاح فانی نتیجه‌ای برای آموزش و پرورش و فرهنگیان نخواهد داشت زیرا هر فرد دیگری به جای فانی بر مسند این وزارتخانه بنشیند، با همین دولت و همین وضعیت مالی روبروست.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه گزینه بعدی دولت برای وزارت آموزش و پرورش مشخص نیست، ممکن است وزیر پیشنهادی بعدی هم از تجربه کمتری برخوردار باشد و هم از نظر سیاسی، تندتر باشد. این دو دلیل موجب تردید برخی نمایندگان در لزوم استیضاح وزیر آموزش و پرورش شده است.

دهقان افزود: به نظر می‌رسد استیضاح فانی نه تنها مشکل معیشتی فرهنگیان را حل نخواهد کرد، بلکه موجب تند شدن فضای دو قطبی دولت و مجلس می‌شود؛ بنابراین فایده‌ای در این استیضاح دیده نمی‌شود.

وی پیش‌بینی کرد که استیضاح فانی در عمل نیز به نتیجه نمی‌رسد و گفت: تجربه نمایندگی بنده این است که استیضاحی به نتیجه می‌رسد که فراکسیون‌های مجلس دنبال آن باشند. در حالی که تا امروز فراکسیون اصولگرایان جلسه‌ای در این مورد نداشته و آقای حداد به عنوان ریاست فراکسیون مخالفت خود را با این استیضاح اعلام کرده است. بنابراین فراکسیون اصولگرایان به سمت استیضاح حرکت نکرده و نخواهد کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: فراکسیون رهروان هم تا امروز انگیزه‌ای برای استیضاح از خود نشان نداده است. بنابراین استیضاحی که فراکسیون‌های سیاسی مجلس به دنبال آن نباشند، به نتیجه نمی‌رسد.

۱۳۹۴/۴/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: