نسخه چاپی

گزارش CNN از جنایت‌ های داعش

سی ان ان اقدامات تروریستی داعش را وحشتناك توصیف كرد.

به گزارش نما به نقل از صدا و سیما: سی ان ان اقدامات تروریستی داعش را وحشتناک توصیف کرد.

آروه دایمون خبرنگار ارشد بین المللی شبکه در گزارشی اختصاصی از سوریه گفت:« شهر تل ابیض در شمال سوریه و هم مرز این کشور با ترکیه سرانجام از دست اعضای داعش آزاد شد. این شهر دورانی همراه با کابوس را پشت سر گذاشته است زیرا دو سال در اشغال داعش بود.

مبارزان کرد این شهر را آزاد کردند. در زندان تل ابیض آثار خون دیده می شود. هیچکس جرات نمی کند بگوید در این مکان مخوف در دو سال گذشته چه رویدادهایی رخ داده است.

در زمان حکومت داعش بر تل ابیض فروش سیگار در این منطقه ممنوع بود و پس از دو سال بار دیگر این فعالیت از سرگرفته شده است. در دو سال گذشته، کسانیکه به فروش سیگار مبادرت می کردند زندانی می شدند.

پرچم شوم سیاهرنگ داعش در همه جای این شهر دیده می شود. آنها مغازه های مردم را در این شهر مصادره می کرد. مردم تل ابیض حاضر نمی شوند درمقابل دوربین ظاهر شوند زیرا نگران حال بستگان خود هستند که در مناطق تحت کنترل داعش به سر می برند.

اما آنها به سی ان ان گفته اند که زندگی در دوران حکومت داعش بر تل ابیض بسیار هولناک بود و کسی جرات نمی کرد درمقابل داعش بایستد و مخالفت کند اما آنها مجبور بودند در چنین شرایطی به زندگی خود ادامه بدهند زیرا نمی خواستند داشته های خود را در زندگی از دست بدهند.

در تل ابیض، میدانی وجود دارد که مردم شهر از آن با نام میدان مرگ یاد می کنند زیرا داعش افراد اعدامی را در این مکان اعدام می کرد. به هرحال، بقایای آثار داعش هنوز در این شهر دیده می شود اما واقعیتهای هولناک دو سال گذشته، وحشتناک تر از آن هستند که تصور شوند. شاید داعش از منطقه تل ابیض سوریه بیرون رانده شود اما درگیری ها با این گروه همچنان درسوریه ادامه دارد و سرنوشت بسیاری از مردم سوریه هنوز نامشخص است. آثار روانی حکومت دوساله داعش بر تل ابیض بر روح و روان کودکان و بزرگسالان این منطقه باقی مانده است. کودکان تل ابیض از وحشت خود در زمان حکومت داعش بر این منطقه سقوط می گویند و اینکه می خواهند بار دیگر به مدرسه بازگردند.»

۱۳۹۴/۴/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: