نسخه چاپی

قرائت كیفرخواست 3متهم در دادگاه

عکس خبري -قرائت کيفرخواست 3متهم در دادگاه

كیفرخواست صادر شده برای سه نفر از متهمان شركت خدمات عمومی فولاد ایران از سوی نماینده دادستان قرائت شد.


به گزارش نما به نقل از فارس ، صبح امروز چهاردهمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد سه هزار میلیاردتومانی در دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی ناصر سراج برگزار شد.

قاضی سراج پس از ارائه توضیحاتی درباره روند رسیدگی به پرونده و همچنین بازگو کردن علت وقفه چند هفته‌ای در برگزاری دادگاه از نماینده دادستان نجفی خواست تا کیفرخواست صادر شده برای متهمانی که از مدیران شرکت خدمات عمومی فولاد بودند را قرائت کند.

نجفی نماینده دادستان با اشاره به جایگاه شرکت خدمات عمومی فولاد گفت:‌ رئیس هیات مدیره این شرکت فردی به نام م.ش است که در این پرونده خود متهم است.

وی افزود: آقای م.ش متهم است به تحصیل مال نامشروع به مبلغ 12 میلیارد ریال و همچنین پولشویی عواید حاصل از جرم به همین میزان.

نجفی گفت: م.ش مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد بوده است که رقم 12 میلیارد ریال را از ط.ن رئیس شرکت خدمات عمومی فولاد گرفته است.

نماینده دادستان گفت: م.ش در اقاریر خود در تاریخ 5/11 سال 90 مدعی شد که ط.ن پیش من می‌آمد و مدعی بود که امسال شرکت از فروش فولاد سود هنگفتی کرده است و پول‌ها را در قالب سود به من می‌داد و من هیچگاه نمی دانستم که موضوع گشایش ال‌سی و اعتبارات اسنادی در میان است.

پس از قرائت کیفرخواست مربوط به م.ش نوبت به قرائت کیفرخواست غ.ن نایب رئیس هیات مدیره شرکت خدمات ملی فولاد رسید.

نجفی عنوان کرد: غ.ن متهم است که معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور و همچنین امضای پیش فاکتورهای سوری و تنظیم اسناد تنزیل ال‌سی‌ها.

وی افزود: متهم خودش اقرار کرده است که تعدادی از اسناد مربوط به گشایش‌های اعتبارات اسنادی و همچنین تنزیل آنرا امضا کرده است.

در نهایت نجفی نماینده دادستان کیفرخواست ع.الف معاون اداری و مالی شرکت خدمات عمومی فولاد را قرائت کرد و گفت: این فرد نیز همچون غ.ن متهم است به معاونت در اخلال نظام اقتصادی کشور از طریق امضای پیش فاکتورهای صادر شده از سوی شرکت خدمات عمومی فولاد.

پس از قرائت کیفرخواست مربوط به سه متهم نماینده دادستان از قاضی سراج تقاضای صدور حکم متناسب با جرایم رخ داده از سوی متهمان شد.

۱۳۹۱/۴/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...