نسخه چاپی

قتل‌ عام 124 یمنی در یك روز

رسانه ها از ادامه كشتار مردم بی دفاع یمن توسط جنگندهای متجاوز آل سعود و نیز واكنش ارتش و كمیته های مردمی یمن با شلیك موشك به مناطق نظامی عربستان خبر دادند.

به گزارش نما به نقل از ایرنا: رسانه ها از ادامه کشتار مردم بی دفاع یمن توسط جنگندهای متجاوز آل سعود و نیز واکنش ارتش و کمیته های مردمی یمن با شلیک موشک به مناطق نظامی عربستان خبر دادند.

خبرگزاری رسمی یمن(سبا) گزارش داد: 124 نفر از جمله شماری زیادی زن و کودک در حملات هوایی روز دوشنبه عربستان به مناطق مختلف در برخی استان های یمن، کشته و دهها تن نیز زخمی شدند.

یک مقام امنیتی یمن گفت: در پی حمله جنگندهای سعودی به یک بازار در منطقه «جوب السفلی» واقع در شهر «جبل عیال یزید»، منطقه «السلاطه» در شهر«عیال سریح» و منطقه «غوله عجیب» در شهر «ریده» استان عمران، 63 شهروند یمنی از جمله چند زن و کودک به شهادت رسیدند.

وی افزود: جنگندهای سعودی با ارتکاب فاجعه ای دیگر در استان «لحج»، یک بازار را در منطقه الفیوش بمباران کردند که بر اثر آن 50 شهروند غیرنظامی شهید و ده ها تن زخمی شدند.

همچنین در جریان حمله هوایی سعودی به یک منطقه ای مسکونی در المعلا در استان عدن، هفت غیرنظامی شهید و یک نفر زخمی شد. در حمله جنگنده های سعودی به اردوگاه گارد ساحلی در استان الحدیده نیز یک تن شهید و یک تن دیگر زخمی شدند.

همچنین در حمله هوایی به منطقه المجمل در شهر ساقین در استان صعده، سه نفر به شهادت رسیدند.

از سوی دیگر جنگندهای سعودی، منطقه الشعف در شهر ساقین را بمباران کردند. عربستان همچنین با توپخانه و موشک مناطق «الخرابش»، «الغیل»، «القمع» در شهر کتاف و مناطق «الغور» در شهر غمر و «مندبه» و «آل قراد» در شهر باقم و مناطق «غافره» و «المنزاله» در شهر الظاهر استان صعده را هدف قرار دادند.

این منبع یمنی خاطرنشان کرد که جنگندهای سعودی به شهرهای غمر، شداء و مناطق وادی المعین و بسباس در شهر رازح نیز حمله و پل وادی نحله که شهرهای منبه و رازح در استان صعده را به یکدیگر وصل می کند، بمباران کردند.

وی افزود: در پی حمله جنگنده های سعودی به خانه های شهروندان یمنی در مناطق الجراف، حده، النهدین و الاعناب، 11 تن زخمی شدند.

جنگندهای عربستان سعودی روز گذشته، چهار بار منطقه الخفعه در شبوه و منطقه معیمره در استان الجوف را بمباران کردند.

شلیک موشک به مناطق نظامی عربستان

بنا به اعلام رسانه های خبری منطقه، حملات وحشیانه آل سعود به مناطقق مسکونی و مردم بی دفاع یمن، واکنش ارتش این کشور را درپی داشت. رزمندگان یمنی به تلافی این حملات، مناطق نظامی عربستان را هدف چند فروند موشک قرار دادند.

شبکه خبری المیادین دراین باره گزارش داد که ارتش و کمیته های مردمی یمن هفت فروند موشک کاتیوشا به پایگاه های نظامی سعودی در نجران شلیک کردند.

ساقط کردن هواپیمای شناسایی عربستان

از سوی دیگر همزمان با بمباران مناطق غیرنظامی از سوی هواپیماهای سعودی، پدافند هوایی یمن نیز توانست یک هواپیمای بدون سرنشین را بر فراز صعده سرنگون کند.

ارتش و کمیته های مردمی یمن نیز اعلام کردند که در پاسخ به حملات سعودی، پادگان «القحام» عربستان در ظهران عسیر را با چند فروند موشک «گراد» هدف قرار دادند.

تصاویر منتشر شده از سوی واحد رسانه ای ارتش یمن نشان می دهد که در پی حمله ارتش و کمیته های مردمی یمن به یک پایگاه انبار مهمات سعودی، تعدادی تانک منهدم و شماری از سربازان سعودی کشته شدند و سایر سربازان نیز با خودروهای خود از منطقه گریخته اند.

تجاوز عربستان در حالی همچنان ادامه دارد که شیخ احمد ولد الشیخ نماینده ویژه سازمان ملل روز یکشنبه وارد یمن شد و درخواست برقراری آتش بس برای ارسال کمک های بشردوستانه را مطرح کرد.

ائتلاف عربی به رهبری عربستان از چند ماه پیش تهاجم هوایی گسترده ای را علیه مواضع جنبش مردمی انصارالله و متحدان این جنبش در یمن آغاز و این کشور را از هوا، زمین و دریا محاصره کرده است.

بیش از 21 میلیون و 100 هزار تن در یمن (بیش از 80 درصد از جمعیت این کشور) به کمک نیاز دارند و 13 میلیون تن نیز با کمبود غذا روبه رو هستند.

براساس گزارش های سازمان ملل، بیش از 2 هزار و 800 تن در چند ماه اخیر در یمن کشته شده اند.

کارشناسان، تجاوز عربستان به یمن و محاصره مردم این کشور را به اقدام رژیم صهیونیستی در قبال ساکنان غزه، تشبیه کرده اند.

بر اثر حملات آل سعود، تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و خانه های مردم یمن ویران و هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک کشته و یا مجروح شده اند.

۱۳۹۴/۴/۱۶

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: