نسخه چاپی

درخواست آیت‌الله سیستانی برای تجهیز ارتش عراق

شیخ «عبد المهدی الكربلایی» سخنگوی آیت الله العظمی«علی سیستانی» مرجع عالیقدر شیعه در عراق از جامعه بین المللی خواست بغداد را به سلاح های پیشرفته بیشتری برای مقابله با داعش مجهز كنند.

به گزارش نما ایرنا به نقل از خبری الیوم السابع نوشت، شیخ عبدالمهدی الکربلایی به نقل از آیه الله سیستانی از کشورهای همسایه خواست با بستن مرزهای خود به روی تروریست های خارجی برای پیوستن به داعش و جبهه النصره در عراق و سوریه آب به آسیاب دشمن نریزند.

وی از جامعه بین المللی خواست مانع اقدامات حمایتی برخی کشورها (ترکیه) از تروریست ها با عبور دادن آنها از خاک خود برای ورود به عراق و سوریه شوند.

شیخ کربلایی ادامه داد: جلوگیری از ورود تروریست ها به عراق و سوریه باید در راس اولویت های جهان باشد زیرا بخش اعظم تروریست های به هلاکت رسیده داعش خارجی و ترجیحا از تونس و لیبی هستند.

وی خواستار بسته شدن مرزهای مشترک ترکیه و سوریه بالغ بر 550 کیلومتر شد وادعای ترکیه مبنی عدم توانایی این کشور در نظارت فعال بر مرزهای خود را در جهت خواسته های آمریکا و کشورهای اروپایی ارزیابی کرد.

کربلایی ادعای طایفه گرایی در مورد نیروهای بسیج مردمی عراق متشکل از شیعه، سنی، مسیحی و ایزیدی را که در کنار نیروهای دولتی می جنگند مردود دانست.

گروه تروریستی - تکفیری داعش از تابستان گذشته بخش هایی از شمال عراق را به کنترل خود درآورد وتاکنون مرتکب جنایات زیادی شده است.

۱۳۹۴/۴/۲۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...