نسخه چاپی

رونمایی مركز آمار از تورم شهریور ماه

مركز آمار ایران اعلام كرد: شاخص كل قیمت كالا و خدمات مصرفی خانوار شهری در شهریور ۹۴ نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 11.6 درصد است كه نسبت به این اطلاع در ماه قبل 11.5 افزایش یافته است.

به گزارش نما به نقل از باشگاه خبرنگاران، گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور در شهریور ماه سال ۱۳۹۴ منتشر شد.

شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در شهریور ماه سال ۱۳۹۴ عدد ۲۱۶.۸ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۰.۹ درصد افزایش داشته است.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۱۱.۶ درصد می‌باشد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۱۱.۵) افزایش یافته است.

درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم شهری) در دوازده ماه منتهی به شهریور ماه سال ۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۳.۶ درصد است که نسبت به همین اطلاع در مرداد ماه ۱۳۹۴ (۱۳۸.۸) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۵۱.۷ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۲ درصد کاهش داشته است. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۴۹.۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۳ درصد کاهش داشته است. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم ۱۲ ماهه این گروه ۱۱.۱ درصد است.

شاخص گروه عمده "خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات" نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹.۴ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به شهریور ماه ۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۰.۸ درصد است که نسبت به همین اطلاع در مرداد ماه ۱۳۹۴ (۱۰.۸) بدون تغییر مانده است.

شاخص گروه عمده «کالاهای خوراکی و خدمات » در شهریور ماه ۹۴ به رقم ۲۰۴.۸ رسید که ۱.۳ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می‌دهد.

میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوارکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۲.۶ درصد بوده است و نرخ تورم ۱۲ ماه منتهی به شهریور ماه سال ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۴.۸ درصد است که نسبت به تورم ۱۲ ماهه منتهی به مرداد ماه ۱۳۹۴ (۱۵.۱) کاهش یافته است.

۱۳۹۴/۷/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...