نسخه چاپی

وعده شهردار تهران برای ساماندهی معتادان پارك شوش

به گزارش نما - ایسنا نوشت: شهردار تهران نسبت به تجمع معتادان در پارک شوش واکنش نشان داد و گفت: مشکلات کالبدی در منطقه هرندی یک زخم کهنه است که عمدتاً 6 الی 7 دهه از آن می‌گذرد و نمی‌توان مشکلات را ظرف 6 الی 7 ماه از بین برد.

محمدباقر قالیباف در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایسنا درباره وضعیت هرندی و پارک شوش که محلی برای تجمع معتادان شده است، گفت: بحث انضباط شهری به عنوان یک موضوع مهم و اساسی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بیش از دو سال است که بحث انضباط شهری در منطقه 12 از سوی شهرداری آغاز شده است، افزود: در حوزه کالبدی فرهنگی باید اقدامات ویژه‌ای صورت گیرد تا علاوه بر کاهش آسیب‌های اجتماعی شاهد ارتقاء فرهنگی نیز باشیم.

شهردار تهران با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد در منطقه هرندی از طریق اعمال ماده 16 حل نمی‌شود، خاطرنشان کرد: با بستن و بردن معتادان موضوعات آسیب‌های اجتماعی حل نمی‌شود. هرچند کسانی نیز در سطح شهر هستند که به صورت غیرمنطقی فعالیت کرده و اقدام به توزیع مواد مخدر می‌کنند که باید پلیس با آنها برخورد کند.

وی با بیان اینکه تنها دو پارک در منطقه هرندی وجود دارد که محل تجمع معتادان شده است، گفت: خودتان می‌توانید ببینید که جمعیت یکی از پارک‌ها از معتادان کمتر شده و تقریباً تمامی معتادان در یکی از پارک‌ها تجمع می‌کنند که این مسأله حاکی از اقدامات خاص است.

قالیباف گفت: موضوعات منطقه 12 اعم از حمل و نقل، ساماندهی چرخ‌دستی‌ها، موتورسیکلت‌ها، معتادان، خانه‌های آسیب‌پذیر و... را به شخصه رصد می‌کنم، هرچند که رسیدگی به بخشی از آنها وظیفه شهرداری نیست؛ اما کار بر زمین مانده است.

وی گفت: در منطقه 12 تغییرات را به زودی خواهیم دید، تغییرات مداوم و آرام است و از آنجایی که موضوعات فرهنگی و اجتماعی است به صورت ضربتی آن را نخواهید دید. هرچند که در منطقه 12 محلات نمونه داریم و تنها دو محله هستند که باید به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار گیرند.

۱۳۹۴/۷/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...