نسخه چاپی

طالبان در پایتخت افغانستان

شماری از شبه‌نظامیان طالبان شامگاه دوشنبه در پی درگیری ۱۱ ساعته با نیروهای امنیتی افغانستان كشته شدند.

به گزارش نما به نقل از فارس، شبه‌نظامیان طالبان نخست، خودروی مملو از مواد انفجاری را در سمت غربی سفارت «روسیه» واقع در خیابان «دارالامان» کابل منفجر کردند و پس از آن تعدادی از آنها وارد 2 ساختمان نزدیک این محل شدند.

گفته می‌شود این ساختمان‌ها مربوط به «نجیب‌الله ناصری» مشاور ریاست جمهوری و «نعیم لوچ» والی پیشین هلمند و معاون پیشین امنیت ملی بوده است.

درگیری‌ میان شبه‌نظامیان و نیروهای افغانستان با ورود طالبان در ساختمان‌ها آغاز شد و پس از آن درگیری تا ساعتی پیش برای دست‌کم 11 ساعت ادامه یافت.

شدت درگیری بیش از انتظارات بود و صدای این نبرد حتی تا 10 کیلومتر دورتر از محل نبرد شنیده می‌شد.

حوالی ساعت 6 صبح امروز به وقت کابل این درگیری با کشته و زخمی شدن مهاجمان پایان یافته و اکنون نیروی آتش‌نشانی وارد عمل شده و محلاتی را که بر اثر درگیری‌ها آتش گرفتند، خاموش می‌کند.

خیابان «دارالامان» کابل تحت امنیت شدید نیروهای افغانستان قرار گرفته و عبور و مرور مردم و خودروها از این خیابان ممنوع شده است.

«صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان با تأیید اینکه درگیری میان شبه‌نظامیان و نیروهای افغانستان بسیار طولانی شده، گفت: نقش نیروهای افغانستان در سرکوب شبه‌نظامیان پررنگ بوده است.

به گفته شاهدان عینی این رویداد، دست کم 4 نفر در این درگیری کشته شده‌اند.

مسئولان دولتی افغانستان از اعلام آمار قربانیان و خسارات ناشی از این درگیری خودداری کرده و «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان که مسئولیت این حمله را به عهده گرفته نیز در این مورد اظهارنظری نکرده است.

۱۳۹۴/۷/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: