نسخه چاپی

آخرین وضعیت پرونده اسیدپاشی به مدیر بیمارستان

بازپرس شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران توضیحاتی را در خصوص آخرین وضعیت پرونده اسید پاشی به مدیر بیمارستان ضیائیان ارائه كرد و گفت: این پرونده هنوز آماده ارسال به دادگاه نیست.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، سید مجتبی حسین‌پور درباره آخرین وضعیت پرونده اسیدپاشی به مدیر بیمارستان ضیائیان و اینکه آیا این پرونده به دادگاه ارسال شده است یا خیر اظهار کرد: پرونده هنوز در موقعیت ارسال به دادگاه نیست و منتظر مشخص شدن طول درمان قطعی و میزان صدمات وارده هستیم.

بازپرس شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران اضافه کرد: متاسفانه در پرونده‌هایی مانند پرونده اسیدپاشی، آسیب به بافت‌ها، عمیق است و به همین خاطر طول درمانی طولانی می‌شود.

حسین‌پور ادامه داد: برای متهمان پرونده، قرار بازداشت موقت صادر شده بود که متهمان به قرار صادره اعتراض کردند و دادگاه اعتراض را پذیرفت.

بازپرس شعبه پنجم دادسرای جنایی در پاسخ به این سئوال که آیا پزشکی قانونی خصوص تعیین میزان صدمات و طول درمان، نظر داده یا خیر افزود: معاینه مجدد، آذر ماه انجام می‌شود و پزشکی قانونی نظر می‌دهد درمان تما شده یا باید تجدید شود.

حسین‌پور گفت: در این پرونده، فردی که مورد اسیدپاشی قرار گرفته بود، دچار کاهش بینایی نیز که باید این کاهش بینایی در یک جایی متوقف شود تا میزان صدمه وارد شده را بتوان تعیین کرد. همچنین یک سری آسیب‌هایی نیز به پوست فرد وارد شده که نیاز به پیوند پوست دارد.

بازپرس شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران افزود: بر اساس توضیحات یاد شده، پرونده هنوز برای ارسال به دادگاه آماده نیست.

پیشتر لیلا احسن وکیل مدافع سیامند انوری مدیر بیمارستان ضیائیان که مورد حمله اسیدپاشی قرار گرفته، به خبرنگار تسنیم گفته بود: مطالعه پرونده پایان یافته و هم اکنون منتظر نظریه نهایی پرشک قانونی هستیم.

هشتم آذر سال گذشته بود که رسانه‌ها از اسیدپاشی دو مرد موتورسوار به «سیامند انوری» مدیر بیمارستان ضیائیان تهران خبر دادند. به دنبال وقوع این حادثه و انتقال دکتر انوری به بیمارستان، موضوع با دستور بازپرس حسین‌پور قاضی کشیک دادسرای جنایی تهران، در دست بررسی اداره 16 پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

تنها یک روز پس از وقوع این حادثه یعنی نهم آذر ماه، فرمانده انتظامی پایتخت از دستگیری عاملان اسیدپاشی به مدیر بیمارستان ضیائیان خبر داد و گفت: یک پزشک عمومی و یک دانشجو عاملان این اسیدپاشی هستند.
ساجدی‌نیا، انگیزه اسیدپاشی را موضوعات صنفی عنوان کرد.

با توجه به اعتراف دستگیرشیدگان مبنی بر اسیدپاشی به مدیر بیمارستان ضیائیان، بازپرس پنجم دادسرای جنایی تهران، قرار بازداشت موقت عاملان اسیدپاشی را به منظور انجام تحقیقات بیشتر صادر کرد.

متهمان پرونده به قرار بازداشت صادر شده اعتراض کردند تا موضوع مورد بررسی شعبه 1142 دادگاه کیفری دو استان تهران قرار گیرد؛ در نهایت دادگاه، اعتراض متهمان را وارد دانست و پرونده دوباره به شعبه پنجم دادسرای جنایی بازگشت. در نهایت شعبه دادسرا برای عاملان این اسیدپاشی، قرار وثیقه 500 میلیون تومانی صادر کرد و متهمان پرونده با تودیع مبلغ وثیقه صادر شده، آزاد شدند.

۱۳۹۴/۷/۱۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...