نسخه چاپی

تاكنون 70 سودانی به داعش پیوسته‌اند

وزیر كشور سودان از پیوستن 70 جوان این كشور به گروه تروریستی داعش از زمان فعالیت این گروه در عراق و سوریه خبر داد و اعلام كرد كه این افراد به سوریه و لیبی سفر می‌كنند.

به گزارش نما به نقل از ایسنا: گمان می رود چندین گروه از دانشجویان سودانی که دارای پاسپورت های غربی هستند از طریق ترکیه به سوریه می روند تا به گروه تروریستی داعش بپیوندند اما این نخستین باری است که دولت خارطوم چنین اماری را ارائه می کند.

عصمت عبدالرحمان، وزیر کشور سودان در یک نشست خبری گفت: در مجموع افرادی که کشور را ترک کرده اند تا به داعش بپیوندند شامل 70 زن و مرد جوان هستند.

این وزیر تعداد افرادی را که به داعش پیوسته اند را بی اهمیت دانست و گفت:‌ این تعداد کمتر از تعدادی است که داعش در سایر کشورها به خدمت گرفته است. دولت خارطوم با همکاری دولت آنکارا قادر بوده تا از پیوستن افراد به داعش جلوگیری کند.

وی ادامه داد: نیروهای امنیتی و سرویس های آموزشی سودان کمپین های هشدار برای جلوگیری از پیوستن جوانان کشور به داعش راه انداخته اند. در حال حاضر راهکاری جدید وقوی و منظم برای صدور ویزای خروج از کشور موجود است و این روند خروج از کشور را برای آن دسته از افرادی که می خواهند به کشورهای درگیر با داعش بروند،‌ سخت می کند.

در ژوئن 2015، نگرانی‌هایی از پیوستن دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و فناوری خارطوم به داعش به وجود آمد. برخی از آنها دارای پاسپورت آمریکایی، کانادایی و انگلیسی بودند.

گمان می رود که گروه دیگری از 9 دانشجوی انگلیسی از همان دانشگاه نیز از خارطوم به ترکیه رفته باشند تا به سوریه بروند و به داعش بپیوندند.

۱۳۹۴/۷/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: