نسخه چاپی

اعزام هزار مبلغ در ایام اربعین به عتبات

مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری از تهیه نرم‌افزار روایتگری ویژه اربعین خبر داد و گفت: قرار است حدود هزار مبلغ در ایام اربعین به عتبات عالیات اعزام شوند.

به گزارش نما به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حمید احمدی گفت: قرار بود روز گذشته اعضای ستاد اربعین به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر به مهران سفر کنند تا در همایشی در زمینه اربعین شرکت کنند که این سفر انجام نشد و به وقت دیگری موکول شد.

مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری درباره فعالیت‌های فرهنگی ستاد اربعین افزود: ان‌شاءالله در روزهای ۱۴ و ۲۱ آبان‌ماه در شهرهای اهواز و قم برای حدود هزار مبلغ برای سفر به عتبات در اربعین جلسه توجیهی برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد: این مبلغین که از حوزه‌های علمیه معرفی شده‌اند به انجام فعالیت‌های فرهنگی از قبیل اقامه نماز جماعت در زمان پیاده‌روی ایام اربعین، روایت‌گری و بیان مسائل شرعی می‌پردازند.

احمدی با بیان اینکه بخشی از مبلغان در مسیر راهپیمایی و در کربلا مستقر هستند و بخشی از آنها با مردم پیاده‌روی می‌کنند، گفت: آن بخشی از مبلغان که مستقر هستند راویان حادثه کربلا هستند. نرم‌افزار ویژه‌ای برای اربعین تهیه شده است که از عصر عاشورا تا روز اربعین را روایت می‌کند.

مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری در ادامه تصریح کرد: آن دسته دوم راویانی هستند که به صورت سیار در میان مردم راهپیمایی می‌کنند و به مسائل شرعی مردم پاسخ می‌دهند.

وی همچنین از استقرار تعدادی مبلغ در ایام اربعین در مرزهای خروجی کشور خبر داد.

۱۳۹۴/۸/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: