نسخه چاپی

داعش دختر نوجوان اتریشی جدا شده از خود را اعدام كرد

عناصر گروهك تروریستی داعش ، 'سامرا كیزینوویك' دختر نوجوان اتریشی جدا شده از داعش را كه قصد خروج از شهر الرقه سوریه را داشت ، به قتل رساندند. داعش دختر نوجوان اتریشی جدا شده از خود را اعدام كرد

به گزارش نما به نقل از ایرنا، عناصرداعش این دختر 17 ساله اتریشی را پس ازتلاش برای فرار ازشهر الرقه سوریه ، دستگیر کرده و به قتل رساندند .
داعش سامرا را تبدیل به یک مدل تبلیغاتی کرده بود و با استفاده از تصاویر آن در فضای مجازی ، سعی در جذب تروریست های بیشتر می کرد .
این دختر اتریشی سال گذشته به طور ناگهانی وین پایتخت کشورش را ترک وبا دوستش سابینا 16 ساله تصمیم به سفر به سوریه جهت پیوستن به داعش را گرفته بود .
روزنامه های اتریش عکس سامرا را در حالی که روبند بسته ودو چشمش فقط دیده می شد ودوستش سابینا نیز روسری سر کرده است منتشر ساختند.
طوماس شنول سخنگوی وزارت خارجه اتریش از صحبت کردن درباره خصوصیت های شخصی وی خودداری کرد.
سامرا ودوستش ابینا ، بوسنیایی تبارهستند که پس از جنگ خونین در کشورشان در دهه 90 با خانواده خود به اتریش پناهنده شدند.
والدین این دو دختر سال گذشته از گم شدن آن ها خبر دادند ولی پس از مدتی نامه ای از آن ها درباره پیوستن به داعش در سوریه دریافت کردند.
این دو دختر با هواپیما به آنکارا پایخت ترکیه واز آنجا به منطقه اضنه در نزدیکی مرز سوریه برای پیوستن به داعش رفتند.
سامرا پیش از این از سوریه با خواهر خود تماس می گرفت اما اخیرا سامرا در ایمیل های خود به خانواده اش با اظهار ناراحتی از پیوستن به داعش ومشاهده حوادث خشونت بار هر روزه ، از تصمیم خود به بازگشت به خانواده واتریش صحبت می کرد.
این دو دختر توسط یک روحانی نمای بوسنیایی در وین ملقب به ابی نجمه شستشوی مغزی داده شده وبه داعش پیوسته بودند.
این میبلغ دااعشی توسط نیروهای امنیتی به دلیل ارتباط با شبکه های تروریستی در داخل اروپا دستگیر شد.
سوریه از مارس 2011 تاکنون با بحران ناشی از ورود تروریست های خارجی به این کشور مواجه است.
گروهک تروریستی تکفیری داعش ازخرداد ماه سال گذشته تاکنون برخی مناطق را در عراق و سوریه به اشغال در آورده و طی این مدت جنایت های هولناکی را مرتکب شده است .
این گروهک تروریستی به ساکنان مناطق تحت اشغال خود اجازه خروج نمی دهد ، از آن ها به عنوان سپر انسانی در مقابل حملات نیروهای دولتی استفاده می کند و از سوی دیگر با قوانین خود ساخته خود مشکلات زیادی برای آن ها ایجاد می کند .

۱۳۹۴/۹/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: