نسخه چاپی

تانك‎های تركیه به مرزهای سوریه اعزام شدند

ارتش تركیه چندین تانك زره پوش به مرزهای مشترك با سوریه اعزام كرد این در حالی است كه 18 فروند جنگنده اف-16 در مرزهای سوریه به پرواز درآمدند

به گزارش نما به نقل از میزان؛ شبکه المیادین به نقل از رسانه های ترکیه گزارش داد: ارتش ترکیه چندین تانک زره پوش را به مرزهای مشترک با سوریه اعزام کرده است.

رئیس ستاد ارتش ترکیه نیز اظهار داشت: 18 فروند جنگنده ترکیه روز سه شنبه در مرزهای سوریه به پرواز در آمدند.

"رجب طیب اردوغان"، امروز _چهارشنبه_ طی سخنانی با ادعای اینکه جنگنده های روسیه مواضع گروه هایی غیر از داعش را بمباران می کنند، اظهار داشت: ترکیه پیشتر از کانال های مختلف در خصوص نقض حریم هوایی خود هشدار داده بود.

اردوغان افزود: ترکیه به سیاست خویشتنداری پایبند است و به دنبال خصومت با دیگر کشورها نیست.

او با بیان اینکه هیچ کشوری حق ورود به حریم هوایی ترکیه را ندارد، ادعا کرد که دیروز دو جنگنده روسیه حریم هوایی ترکیه را نقض کردند که یکی از آنها از آسمان ما خارج شد اما دیگر باقی ماند که مورد هدف قرار گرفت.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: جنگنده روسیه در حریم هوایی ترکیه هدف قرار گرفت اما در مرزهای سوریه سقوط کرد؛ در این حادثه دو شهروند ترکیه زخمی شدند.

از سوی دیگر "ولادیمیر پوتین"،رئیس جمهور روسیه گفت: رهبران ترکیه سیاست عامدانه ای را برای انتشار افراط گرایی در این کشور پیش گرفته اند.

وی با توصیه به شهروندان روس برای عدم سفر به ترکیه، تاکید کرد: مسکو در از این پس به تعرض هواپیماهای دیگر کشورها به جنگنده هایش پاسخ خواهد داد.

رئیس جمهور روسیه افزود: نام نظامی روس که در جریان ساقط شدن جنگنده سوخو کشته شد در فهرست افراد دارنده نشان قهرمانی روسیه اضافه خواهد شد.

پوتین از وزارت امور خارجه روسیه خواست تا به وضعیت شهروندان این کشور در ترکیه رسیدگی کند.

۱۳۹۴/۹/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: