نسخه چاپی

مدودف: تدابیر اقتصادی ضد تركیه به كار می گیریم

نخست وزیر روسیه امروز پنج شنبه تاكید كرد كه مسكو در حال آماده كردن تدابیر اقتصادی تلافی جویانه علیه تركیه است.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، پس از اقدام آنکارا در سرنگون کردن یک فروند جنگنده روسی سوخو-24 در نزدیکی مرزهای سوریه، دیمیتری مدوف نخست وزیر روسیه در نشست کابینه تصریح کرد: دولت دستور داده است تا تدابیر اقتصادی در پاسخ به این اقدام تجاوزکارانه اتخاذ شود.

وی در ادامه افزود: بر اساس قوانین روسیه، تدابیر تلافی جویانه احتمالا شامل لغو پروژه های اقتصادی مشترک، محدود کردن مبادلات مالی و تغییر تعرفه های گمرکی خواهد بود.

مدودف گفت: این تدابیر احتمالا بخش های گردشگری، بازارهای کار و ارتباطات انساندوستانه را نیز شامل خواهد شد. این تدابیر در نهایت با دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اجرایی خواهد شد.

در حالیکه مقامات روسیه می‌گویند این هواپیما حریم هوایی ترکیه را نقض نکرده بود، مقامات این کشور اصرار دادند که جنگنده ساقط شده به مدت 17 ثانیه وارد حریم هوایی ترکیه شده است.

رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه اعلام کرد که این جنگنده بر فراز خاک سوریه هدف قرار گرفت و ترکیه به هیچ شکلی در معرض تهدید ما قرار نگرفت. این اتفاق عواقب جدی برای مناسبات دو کشور خواهد داشت.وی این اقدام ترکیه را خنجری از پشت و غیر قابل تحمل دانست.

۱۳۹۴/۹/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: