نسخه چاپی

جزئیات پیوستن به باشگاه گروه خونی O منفی

مدیرعامل سازمان انتقال خون تهران جزئیات پیوستن به باشگاه گروه خونی O منفی را اعلام كرد.

به گزارش نما؛ مرتضی طباطبایی در گفت‌وگو با فارس، در رابطه با جزئیات پیوستن به باشگاه گروه خونی O منفی اظهار داشت: افرادی که برای نخستین بار اقدام به اهدای خون کنند نمی‌توانند به این باشگاه بپیوندند و در واقع کسانی که سابقه اهدای خون داشته و سلامت خونشان تأیید شده است، امکان پیوستن به گروه را دارند.

وی گفت: همچنین افرادی که برای نخستین بار اقدام به اهدای خون می‌کنند در صورتی که گروه خونی‌شان O منفی باشد شماره تلفن و مشخصات آنها در سیستم پایگاه انتقال خون ثبت شده و پس از انجام آزمایش‌ها و تأیید شدن سلامت خونشان در دوره‌های بعدی اهدای خون می‌توانند به باشگاه گروه خونی O منفی بپیوندند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون تهران با اشاره به اینکه گروه خونی O منفی دهنده همگانی خون به شمار می‌رود و در حوادث و تصادفات بسیار می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد، اظهار داشت: باشگاه گروه خونی O منفی ابتدا به صورت پایلوت در تهران راه‌اندازی شده و در آینده برای سایر استان‌ها نیز این امکان‌ فراهم شده که دارندگان خون O منفی به باشگاه بپیوندد.

طباطبایی با بیان اینکه 3 تا 4 درصد اهداکنندگان خون گروه خونی‌شان O منفی است، افزود: تهران حدود 300 تا 400 هزار اهداکننده خون داشته و در واقع حدود 10 هزار نفر آنها دارای گروه خونی O منفی هستند لذا شناسایی و ثبت مشخصات این افراد جهت نجات جان مصدومین تصادفات حائز اهمیت است.

وی از تشکیل NGO مربوط به اهداکننده مستمر خون خبر داد و گفت: تشکیل این NGO در حال انجام است و به زودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. همچنین این سازمان مردم‌نهاد می‌تواند در جذب و ساماندهی گروه‌های خونی موردنیاز اقدامات لازم را انجام دهد.

۱۳۹۴/۱۰/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...