نسخه چاپی

صادرات كدام كالا به امارات و كویت متوقف شد؟

یك عضو انجمن تولید‌كنندگان فولاد از توقف صادرات محصولات فولادی به امارات و كویت خبر داد و گفت: كل حجم صادرات به این دو كشور كمتر از 10 درصد از صادرات فولاد است.

به گزارش نما به نقل از ایسنا رضا شهرستانی درباره‌ تاثیر تغییر روابط سیاسی برخی کشورهای حوزه خلیج فارس با ایران برصادرات محصولات فولادی اظهار کرد: بیشتر صادرات ما به عراق و افغانستان است و قطع روابط هیچ تاثیری روی صادرات ما به این دو کشور نمی‌گذارد.

وی افزود: البته در حال حاضر تمامی مسوولان کشور نیز حمله به سفارت عربستان را محکوم کرده‌اند، اما به هرحال ما مقدار ناچیزی صادرات محصولات فولادی به امارات و کویت داشته‌ایم که فعلا متوقف شده است.

این عضو انجمن تولید‌کنندگان فولاد با بیان این‌که تغییر آنچنانی در صادرات فولاد کشور ایجاد نمی شود، ادامه داد: مردم و کشورها به دنبال قیمت هستند و آنچه برای آنها ملاک است قیمت فروش محصولات است و ما می‌توانیم جایگزین هم پیدا کنیم؛ هرچند که میزان صادرات ما به این کشورها کمتر از 300 هزار تن است.

شهرستانی درباره‌ محموله‌های فولادی که در زمان قطع روابط در حال ارسال به این دو کشور بوده است، گفت: احتمالا تاریخی تعیین می‌شود که براساس آن اگر مدارک و اسناد محموله‌ها مربوط به قبل از آن تاریخ باشد مشکلی برای ارسال وجود نخواهد داشت.

وی با بیان این‌که بعد از تاریخ مشخص شده محموله جدیدی به این دو کشور صادر نمی‌شود، اظهار کرد: عربستان فولاد از ما نمی‌خرید و ما فقط مقدار کمی صادرات به کویت و امارات داشتیم که نسبت به صادرات سه میلیون تنی محصولات فولادی ارزش چندانی ندارد و کمتر از 10 درصد صادرات ماست.

۱۳۹۴/۱۰/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...