نسخه چاپی

توضیح اسماعیلی درباره ۵۰۰ مدعی نفوذ در دستگاه قضایی

رئیس دادگستری كل استان تهران درباره شناسایی و تحت تعقیب گرفتن ۵۰۰ نفر از افرادی كه گفته می‌شود قصد نفوذ به دستگاه قضایی را داشتند، ارائه كرد.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، غلامحسین اسماعیلی در حاشیه افتتاح ساختمان جدید دیوان عدالت اداری که با حضور آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس دستگاه قضا، مسئولان عالی قضایی و شهردار تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران در خصوص جزئیات شناسایی و تحت تعقیب قرار گرفتن 500 نفر از افرادی که گفته می‌شود قصد نفوذ به قوه قضائیه را داشتند، اظهار کرد: این افراد کسانی بودند که ادعای نفوذ داشتند و در بیرون از دستگاه قضا با اصحاب پرونده‌ها ارتباط برقرار می‌کردند.

رئیس کل دادگستری استان تهران ادامه داد: این افراد مدعی بودند با مقامات قضایی آشنایی دارند و می‌توانند آرایی را به‌نفع اصحاب پرونده بگیرند. اغلب این افراد ادعاهای واهی داشتند و هیچ نقشی در قوه قضائیه نداشتند ولی در بیرون به نام مجموعه قضایی از اصحاب پرونده‌ها وجوهی را می‌گرفتند و سوء استفاده می‌کردند که خوشبختانه شناسایی شدند و تحت تعقیب قرار گرفتند.

اسماعیلی در خصوص آخرین وضعیت تخلفات و جرائم انتخاباتی به وقوع پیوسته در استان تهران گفت: خوشبختانه فعلاً پرونده‌های تبلیغات انتخاباتی، پرونده‌های حداقلی است چرا که هنوز مراحل تبلیغات انتخابات آغاز نشده است و معمولاً بیشترین تخلفات در آن زمان اتفاق می‌افتاد.

وی ادامه داد: گرچه قبل از آغاز شدن تبلیغات انتخاباتی، شاهد تخلفاتی هستیم اما برخی از آنها صرفاً جنبه تخلف دارد که باید پیگیری شود و برخی نیز ممکن است جنبه مجرمانه داشته باشد که نیاز به رسیدگی دارد.

۱۳۹۴/۱۱/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...