نسخه چاپی

تراكتور ایران را سربلند نگه داشت

گزارش از هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا

در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا تنها تراكتورسازی به پیروزی ارزشمند رسید و به نوعی فوتبال ایران را سربلند نگه داشت در این میان ذوب آهن و سپاهان دور از انتظار ظاهر شدند.

به گزارش نما به نقل از پارس نیوز، هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا سه‌شنبه و چارشنبه برگزار شد و تیم‌های ایرانی با کسب یک پیروزی، یک تساوی و یک شکست عملکرد متوسطی از خود به نمایش گذاشتند.

تیم‌های ایرانی که در هفته اول طوفانی آغاز کرده بودند و به عنوان یکه‌تاز آسیا خود را معرفی کرده بودند در هفته دوم لیگ قهرمانان چندان قدرتمند نبودند.

تراکتورسازی تنها تیم پیروز ایران بود و شاگردان قلعه نویی موفق شدند به پیروزی ارزشمند خارج از خانه در ابوظبی برسند و الجزیره امارات را به نوعی دبل کردند.

در این میان ذوب آهن اصفهان در شرایطی که فرصت‌های خوبی برای گلزنی داشت، نتوانست دروازه لخویا قطر را بگشاید و در فولاد شهر تن به تساوی داد.

سپاهان هم که در هفته اول امیدوارکننده ظاهر شده بود و با دوگل النصر را مغلوب کرده بود، با همین نتیجه در دبی تن به شکست داد.

در میان نمایندگان آسیایی، تیم‌های چینی عملکرد خوبی داشتند و از میان 4 نماینده این کشور، 3 تیم پیروز شدند و تنها گوانگژو مدافع عنوان قهرمانی متحمل شکست شد.

عربستانی‌ها به دو برد، یک تساوی و یک باخت رسیدند، کره‌ای‌ها دو پیروزی و دو باخت را تجربه کردند و ژاپنی‌ها مانند ازبکستانی‌ها هم یک برد، یک مساوی و دو باخت را متحمل شدند.

در این میان نکته جالب و عجیبی که وجود دارد نتایج ضعیف تیم‌های ژاپنی است که باعث شده در پایان هفته دوم هیچ یک از نمایندگان سامورایی‌ها در صدر گروه‌های 4 گانه منطقه شرق قرار نداشته باشد.*گروه A: سپاهان در صدر شریک پیدا کرد

در این گروه شاگردان استیماچ در شرایطی که می‌توانستند در دیدار با النصر دبی را با یک امتیاز ترک کنند، تن به شکست دو بر صفر دادند تا به نوعی تیم اماراتی انتقام دیدار رفت را بگیرد.

النصر با این برد 3 امتیازی شد و در کنار سپاهان قرار گرفت.

در دیگر بازی این گروه جدال الاتحاد عربستان و لوکوموتیو ازبکستان با تساوی یک بر یک خاتمه یافت.

*جدول رده‌بندی:

1- النصر امارات 3 امیتاز

2- سپاهان ایران 3 امتیاز

3- الاتحاد عربستان 2 امتیاز

4- لوکوموتیو ازبکستان 2 امتیاز*گروه B: فرصت سوزی شاگردان یحیی

در این گروه ذوب اهن که در دیدار رفت برد ارزشمند یک بر صفر را در خانه لخویا قطر بدست آورده بود، امیدوار بود در اصفهان باز هم به پیروزی برسد اما در نهایت تن به تساوی داد. شاگران یحیی بهترین فرصت برای برد را از دست دادند و به نوعی فرصت سوزی کردند و یک امتیاز به تیم قطری هدیه دادند.

در دیگر بازی این گروه النصر عربستان که در دیدار رفت در خاکش به تساوی مقابل بنیادکار رسیده بود در ازبکستان با یک گل پیروز شد تا پشت سر شاگردان یحیی قرار بگیرد.*جدول رده‌بندی:

1- ذوب آهن ایران 4 امتیاز

2- النصر عربستان 4 امتیاز

3- بنیادکار ازبکستان یک امتیاز

4- لخویا قطر یک امتیاز*گروه C: تراکتورسازان، ایرانی‌ها را سربلند کردند

تراکتورسازی ایران در یک بازی حساب شده موفق شدند در ابوظبی تیم الجزیره را با یک گل شکست دهند. شاگردان امیر در بازی رفت 4 بار دروازه این حریف را گشوده بودند و با روحیه‌ای بالا به میدان رفتند. قلعه نویی هم با یک استراتژی خوب اجازه نداد تا تیم اماراتی بازی خود را انجام دهد.

در دیگر بازی این گروه الهلال عربستان با نتیجه 4 بر یک پاختاکور را در هم کوبید و در رده دوم قرار دارد.*جدول رده‌بندی:

1- تراکتورسازی 6 امتیاز

2- الهلال عربستان 4 امتیاز

3- پاختاکور ازبکستان یک امتیاز

4- الجزیره امارات بدون امتیاز*گروه D: حذف کننده نفت مقتدرانه صدرنشین است

الجیش قطر در دو بازی العین را با نتیجه مشابه دو بر یک مغلوب کرد تا صدرنشین شود. الجیش از پلی آف راهی مرحله گروهی لیگ قهرمانان شد و در این راه نفت ایران را حذف کرده بود. در دیگر بازی این گروه نسف ازبکستان با نتیجه دو بر یک الاهلی عربستان را مغلوب کرد.*جدول رده‌بندی:

1- الجیش قطر 6 امتیاز

2- الاهلی عربستان 3 امتیاز

3- نسف ازبکستان 3 امتیاز

4- العین امارات بدون امتیاز*گروه E: تیم چینی بالاتر از نمایندگان ژاپن و کره‌جنوبی

در این گروه جیانگسو چین موفق شد با نتیجه 3 بر 2 چونبوک موتورز کره‌جنوبی را مغلوب کند و در صدر گروه قرار بگیرد.

توکیو ژاپن هم بین دونگ ویتنام را با نتیجه 3 بر یک مغلوب کرد.*جدول رده‌بندی:

1- جیانگسو چین 4 امتیاز

2- توکیو ژاپن 3 امتیاز

3- چونبوک موتوز کره‌جنوبی 3 امتیاز

4- بین دونگ ویتنام یک امتیاز*گروه F: قدرتنمایی سئول کره و شاندونگ چین

در این گروه دو تیم 6 امتیازی حضور دارند. سئول کره و شاندونگ چین هر دو بازی خود را پیروز شدند و جدالی حساس در این گروه دارند.

سئول موفق شد سنفرس هیروشیما را با نتیجه 4 بر یک در هم بکوبد و شاندونگ هم بوریرام تایلند را با 3 گل مغلوب کرد.*جدول رده‌بندی:

1- سئول کره‌جنوبی 6 امتیاز

2- شاندونگ چین 6 امتیاز

3- سنفرس هیروشما ژاپن بدون امتیاز

4- بوریرام تایلند بدون امتیاز*گروه G: نماینده سرزمین کانگروها صدرنشین است

در این گروه ملبورن ویکتوری استرالیا صدرنشین است. این تیم در دومین بازی خود در ژاپن مقابل گامبا اوزاکا به تساوی رسید. در دیگر بازی این گروه شانگهای چین برد ارزشمند دو بریک را مقابل تیم باسابقه سوان بلووینگر کره‌جنوبی بدست آورد.*جدول رده‌بندی:

1- ملبورن ویکتوری استرالیا 4 امتیاز

2- شانگهای چین 3 امتیاز

3- گامبا اوزاکا ژاپن 2 امتیاز

4- سوان بلووینگر کره‌جنوبی یک امتیاز*گروه H: قعرنشینی مدافع عنوان قهرمانی

در این گروه گوانگژو چین که همواره از مدعیان اصلی قهرمانی قاره کهن در سال‌های اخیر بوده است با یک امتیاز قعرنشین است. این تیم در آخرین بازی خود با نتیجه دو بر یک مقابل سیدنی استرالیا مغلوب شد.

پوهانگ استیلرز کره‌جنوبی هم با نتیجه یک بر صفر اوراواردز را مغلوب کرد و در صدر این گروه قرار دارد.*جدول رده‌بندی:

1- پوهانگ استیلرز کره‌جنوبی 4 امتیاز

2- اوراواردز ژاپن 3 امتیاز

3- سیدنی استرالیا 3 امتیاز

4- گوانگژو چین یک امتیاز
ثبت: ۱۳۹۴/۱۲/۱۳

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: