نسخه چاپی

رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی

دستفروش ها باید ساماندهی شوند

رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: دستفروش ها باید ساماندهی و مدیریت شوند

به گزارش نما به نقل از برنا، عبدالرضا عزیزی در گفتگو با بخش خبری 21 شبکه یک سیما با بیان اینکه در قوانین از جمله قانون کسب و کار و شهرداری ها درباره دستفروش ها تعارض وجود دارد افزود: مجلس می تواند قوانین متضاد را اصلاح کند.
وی با بیان اینکه تاکنون شهرداری 18 هزار دستفروش را ساماندهی کرده است تاکید کرد: همه مردم باید برای پیشگیری از آسیب های اجتماع کمک کنند.

عزیزی با اشاره به اینکه اولویت باید در جهت حمایت از مغاره داران باشد گفت: باید دستفروش ها به گونه ای ساماندهی شوند که مزاحمتی برای مغاره داران ایجاد نکنند.

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف ایران هم در ارتباط تلفنی با این بخش خبری با بیان اینکه آمار دقیقی از تعداد دستفروش ها در کشور وجود ندارد گفت: دسفروش ها، چالشی در نظام اقتصادی هستند و نباید در این زمینه احساسی برخورد کرد.

وی با بیان اینکه قانون کسب و کار باید اجرا شود، افزود: بودن این نوع مشاغل مزاحم به کسب و توسعه و سرمایه گذاری ضرر می زند.

فاضلی گفت: بخشی از فروش کالای قاچاق از طریق دستفروشان انجام می شود و برخی از آنها امروزه گروه و باند درست کردند که از شهرداری ها و نیروی های انتظامی درخواست برخورد داریم.


۱۳۹۴/۱۲/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...