نسخه چاپی

جزئیات مذاكرات محرمانه انصارالله و عربستان

منابع یمنی اعلام كردند كه مذاكرات میان یك هیات عربستانی و هیات انصارالله از یك هفته پیش در یك منطقه مرزی میان دو كشور آغاز شده است.

به گزارش نما به نقل از شبکه خبری المیادین، پس از فاش شدن نامه محرمانه اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن درباره مذاکرات مستقیم انصارالله و عربستان در یک منطقه مرزی میان دو کشور، منابع یمنی اعلام کردند: مذاکرات میان هیات عربستانی و هیات انصارالله یک هفته پیش به درخواست ریاض و از طریق طرف سومی آغاز شده است. عربستانی‌ها وانمود می‌کنند که انصارالله می‌خواهد تسلیم شود اما حقیقت خلاف این را می‌گوید.این منابع اعلام کردند: این مذاکرات پس از آن صورت گرفت که عربستان شکست تجاوز خود در از بین بردن مقاومت یمن را درک کرد و فهمید که انصارالله بازیگر اصلی در عرصه سیاسی یمن است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

به گفته این منابع، ریاض در سیطره بر جنوب یمن شکست خورده و نگران قدرت گیری القاعده و داعش در نزدیکی مرزهایش است.

این منابع اعلام کردند: یک کاروان بزرگ از خودروهای شاسی بلند مسیر خود را از استان صعده به سمت جنوب عربستان در پیش گرفتند و یک افسر ارشد ارتش عربستان را که پیشتر اسیر کرده بودند به همراه جسد سه سرباز عربستانی برای نشان دادن حسن نیت خود به عربستان و جدی بودنشان در توقف جنگ با خود به منطقه مرزی میان دو کشور بردند.

شبکه روسیا الیوم اعلام کرد که به گفته رهبران ارشد نزدیک به انصارالله این دیدار در رأس دیدارهای محرمانه‌ای است که میان نمایندگان انصارالله و دولت عربستان با نظارت اروپا در مسقط و امان برگزار شده و بر موضوع تأمین مرزها در مقابل توقف حملات و قبول مشروعیت عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن و تشکیل دولت متحد ملی متمرکز بوده است.

۱۳۹۴/۱۲/۱۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...