نسخه چاپی

آماده‌باش امداد و نجات شهرستان آمل در زمان وقوع زلزله

رئیس اداره جمعیت هلال‌احمر آمل با اشاره به زلزله و پس‌زلزله در این شهرستان از آماده‌باش ستاد مدیریت بحران و امداد و نجات هلال‌احمر شهرستان آمل خبر داد.

به گزارش نما، جمشید نیکزاد در گفت‌وگو با تسنیم در آمل با اشاره به زلزله روز گذشته در آمل و حومه‌های این شهرستان اظهار داشت: مردم این شهرستان با توجه به زلزله 4.1ریشتری چهارم فروردین 95 و به‌دنبال آن وقوع 5 پس‌لرزه را باید جدی بگیرند.

وی با تأکید بر اینکه پس از وقوع این زلزله ستاد مدیریت بحران شهرستان در آماده‌باش کامل قرار گرفت، افزود: مردم می‌توانند در صورت بروز حوادث احتمالی با شماره تلفن 112 جمعیت هلال‌احمر تماس بگیرند.

نیکزاد با اعلام اینکه مردم در زمان وقوع زلزله حتماً خونسردی خود را حفظ کنند، گفت: شهروندان در زمان زلزله به‌سمت درب‌های خروجی هجوم نیاورند و اول اولویت را با کودکان و سالخوردگان قرار دهند.

دبیر کمیته امداد و نجات ستاد مدیریت بحران آمل ادامه داد: مردم در این زمان شیر گاز و کنتور برق را حتماً قطع کنند.

وی با بیان اینکه مردم از قبل نقاط امن خانه و محل کارشان را شناسایی کنند و در زمان وقوع زلزله پناهگیری مناسب داشته باشند، افزود: حتی‌الامکان از خوابیدن جلوی ویترین ظروف و اشیای پرت‌شدنی و شکستنی خودداری کنید.

نیکزاد با ابراز اینکه مردم حتماً در منازل کیف کمک‌های اولیه داشته باشند، تصریح کرد: حداقل کمک‌های اولیه را رایگان از جمعیت هلال احمر این شهرتان آموزش ببینید و گواهی‌نامه دریافت کنید.

رئیس جمعیت هلال‌احمر خاطرنشان کرد: شهروندان آملی نسبت به بیمه کردن منازل و وسایل آن اقدام کنند.

۱۳۹۵/۱/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: