نسخه چاپی

آدم ربا برای فریب پلیس، همدست خبالی تراشید!

به گزارش نما - ایران نوشت:24 اسفندماه سال ٩٤ خانواده‌ای با مراجعه به پلیس در شرق تهران ادعا کرد پدرشان ربوده شده است.


با ادعای این خانواده تیمی از مأموران اداره 11 پلیس آگاهی تهران به دستور بازپرس سعید احمد بیگی برای ردیابی عامل این آدم ربایی وارد عمل شدند.
کارآگاهان در گام نخست پی بردند که آدم ربا با استفاده از گوشی موبایل طعمه اش در تماس تلفنی خواستار ٣٠٠ میلیون تومان برای رهایی مرد ٦٠ ساله شده است.
در حالی که ردیابی‌های پلیسی ادامه داشت مأموران متوجه تماس تلفنی مرد گروگانگیر با موبایلش شدند که در این مرحله خواستار ٢٠٠ میلیون تومان شد.
همین کافی بود تا اقدامات فنی برای دستگیری مرد آدم ربا کلید زده شود و مخفیگاه وی در شرق پایتخت شناسایی شد.
مأموران در این مرحله وقتی به مخفیگاه مرد گروگانگیر رفتند متوجه شدند که وی برای نقد شدن چک ٢٠٠ میلیونی با خانواده طعمه‌اش قرار ملاقات گذاشته تا پدر خانواده را پس از گرفتن پول آزاد کند.
در این مرحله مأموران به محل قرار ملاقات رفته و در عملیاتی غافلگیرانه گروگانگیر را روز هفتم فروردین ماه امسال دستگیر کردند.
این مرد تبهکار که سعید نام دارد پس از دستگیری ادعا کرد که از سوی مرد دیگری برای این آدم ربایی اجیر شده است.
بدین ترتیب ردیابی‌ها برای دستگیری طراح اصلی این سناریو آغاز شد و احمد روز ١٤فروردین به دام افتاد و عجیب اینکه سعید با دیدن وی ادعا کرد که احمد نقشی در این ماجرا نداشته و برای گمراه کردن پلیس به داستانسرایی پرداخته است.
سعید روز گذشته در اعترافاتش گفت: چندی پیش در کارم ورشکست شدم و چون بدهکار بودم ٣٠ میلیون تومان پول نزول کردم که قادر به پس دادن آن نبودم به همین خاطر تصمیم به آدم ربایی گرفتم.
وی افزود: چندی پیش وقتی به باشگاه ورزشی نزدیک خانه‌مان رفتم، متوجه شدم که صاحبش مرد پولداری است به همین خاطر وی را هدف قرار دادم و روز اجرای نقشه‌ام به بهانه آدرس پرسیدن سوار بر خودرویش شدم و با تهدید او را به مخفیگاهم بردم.

۱۳۹۵/۱/۱۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: