نسخه چاپی

تظاهرات صدها سوری در حلب علیه تروریست‌ها با پرتاب سنگ

عکس خبري -تظاهرات صدها سوري در حلب عليه تروريست‌ها با پرتاب سنگ

صدها نفر از اهالی منطقه القاطرجی كرم میسر در شرق شهر حلب از جمله ده‌ها زن علیه تروریست‌هایی كه در این شهر تجمع كرده‌اند، تظاهرات كردند.

به گزارش فارس، صدها نفر از اهالی منطقه القاطرجی کرم میسر در شرق حلب که ده‌ها زن در میان آنان حضور داشتند، به حضور تروریست‌ها در شهر خود اعتراض کردند.

به گزارش عاجل سوریه، تظاهرات‌کنندگان با پرتاب سنگ به نزدیکی مدرسه‌ای رفتند که افراد مسلح آن را به مقر اقدامات تروریستی خود تبدیل کرده‌اند، و با شعار دادن و پرتاب سنگ از آنان خواستند که این شهر را ترک کنند.

بکری البکاری از عشیره البکاره بزرگ، که بسیاری از اهالی منطقه القاطرجی به آن تعلق دارند، تاکید کرد: افراد مسلح در اینجا از هیچ حمایتی از جانب مردم برخوردار نیستند و مردم قبول نمی‌کنند که محله‌ و شهرشان به میدان جنگ تبدیل شود؛ جنگی که به سود اربابانشان و اعراب نفت و مزدوران اسرائیل است.

مردم در این تظاهرات تهدید کردند که اگر مدرسه مذکور را ترک نکنند جبهه جدیدی علیه آنان باز خواهد شد.

عاجل اعلام کرد که تروریست‌های این منطقه به گروهک القاعده‌ای النصره وابسته هستند.

مردم تظاهرات کننده اعلام کردند که عناصر مسلح این منطقه در کشتار ده‌ها نفر از مردم از عشیره آل بری دست دارند.

عبدالله عبدالحمید یکی از تظاهرات‌کنندگان اعلام کرد: در مقابل این تروریست‌ها فریاد زدیم. اما آنان در روزهای ماه مبارک رمضان بسادگی سیگار می‌کشند و حرمت ماه رمضان را نگاه نمی‌دارند. ما نمی‌خواهیم که این منطقه را به میدان اعدام مردم تبدیل کنند همچنانکه اعضایی از آل بری را اعدام کردند.

یک جوان دیگر به عاجل اعلام کرد که مردم شروع به پرتاب سنگ به آنان کردند اما آنان جرأت شلیک به مردم را نداشتند چون می‌دانستند که این مردم وابسته به عشایری هستند که تعدادشان زیاد است و در صورت تعرض با جبهه جدیدی روبه رو خواهند شد.

در حالی که درگیری در اطراف حلب هنوز ادامه دارد، ارتش سوریه اعلام کرده است که همچنان به تقویت نیروهای خود ادامه می‌دهد تا بزودی عملیات پاکسازی این شهر را آغاز کند.

حلب بیش از 10 روز است که با حضور گروهک‌های مسلح روبه‌روست. حلب پایتخت اقتصادی سوریه در طول 17 ماه گذشته که بحران چند شهر سوریه را در برگرفت، یکی از آرام‌ترین شهرهای سوریه بود.

۱۳۹۱/۵/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...