نسخه چاپی

واكنش روسیه به مخالفت آمریكا درباره تحویل سوخو 30 و تانك تی 90 به ایران

به گزارش نما - ایرنا نوشت: مقام امنیتی روسیه گفت: قطعنامه شورای امنیت فروش سوخو30 و تانک تی90 رابه ایران منع نکرده است.

«میخائیل اولیانوف» رئیس اداره امنیت و خلع سلاح وزارت امور خارجه روسیه در واكنش به مخالفت یك مقام ارشد امریكایی با تحویل جنگنده های سوخو-30 و تانك تی-90 به ایران، اعلام كرد: قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل فروش این تسلیحات به ایران را منع نكرده است.

اولیانوف روز سه شنبه در گفت و گو با خبرگزاری روسی اینترفاكس گفت: روسیه از شورای امنیت سازمان ملل درخواست صدور مجوز فروش جنگنده های سوخو-30 به ایران را نكرده است.
وی افزود: بر این باوریم كه فروش احتمالی جنگنده های سوخو-30 و تانك های تی-90 روسی به ایران در قطعنامه 2231 شورای امنیت در باره مساله هسته ای ایران منع نشده و این قطعنامه چنین اجازه ای را به ایران داده است.
رئیس اداره امنیت و خلع سلاح وزارت امور خارجه روسیه گفت: تهدید آمریكا برای جلوگیری از صدور مجوز فروش جنگنده های سوخو-30 اقدام سودجویانه است. تحریم تسلیحاتی در مورد ایران دیگر وجود ندارد. نظام جدیدی برای فروش تسلیحات به ایران اعمال شده كه فروش تسلیحات و قطعات یدكی سلاح ها به ایران با اجازه شورای امنیت انجام می گیرد.
خبرگزاری اینترفاكس در ادامه به اظهارات یك مقام وزارت خارجه روسیه اشاره كرد كه گفته است هواپیماهای نظامی، بالگردهای تهاجمی، ناوها و سیستم های توپخانه ای و موشكی بر اساس این نظام جدید و با مجوز شورای امنیت باید به ایران فروخته شود و منع نشده است.
به نوشته مطبوعات روسی، توماس شنون دستیار وزیر امور خارجه آمریكا اعلام كرد كه كشورش برای جلوگیری از صدور مجوز شورای امنیت برای فروش تسلیحات سنگین روسی به ایران آمادگی دارد. این تسلیحات شامل تانك های تی -90 و جنگنده های سوخو-30 می شود.

۱۳۹۵/۱/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...