نسخه چاپی

دولت برای پرداخت یارانه‌ها دست به تخلف نزند

رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای پرداخت یارانه ها دست به تخلف نزند.

به گزارش نما به نقل از مهر، غلامرضا تاجگردون در ارتباط تلفنی با خبر ۲۱ سیما درباره حذف یارانه پر درآمدها و اینکه آیا دولت منابعی برای شناسایی افراد پردرآمد در اختیار دارد یا خیر؟ گفت: بحث دسترسی به اطلاعات مورد نیاز چالشی دو سه ساله بین دولت و مجلس است، دولت اعتقاد دارد که اطلاعات مورد نیاز را برای حذف سه دهک در اختیار ندارد و مجلس نیز روی این موضوع فشار می آورد که باید این سه دهک حذف شود.

وی افزود: آنچه مشخص است دولت اصرار دارد که اطلاعات لازم را برای حذف ۲۴ میلیون نفر ندارد اما بالاخره منابع موجود در قانون بودجه الزام می کند که این حذف صورت گیرد اما همچنان دولت اصرار دارد که دسترسی به اطلاعات ۲۴ میلیون نفر ندارد و اصرار مجلس نیز بر این است که دولت باید در بحث دسترسی به این اطلاعات تلاش کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره اینکه اگر این حذف یارانه سه دهک صورت نگیرد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ تصریح کرد: مثل سال‌های گذشته حذف صورت نمی گیرد و فشار قیمتی به مردم وارد می شود و دولت در تخصیص منابع از اعتبارات عمرانی هزینه می کند و پرداختی‌ها را انجام می دهد.

تاجگردون افزود: پیشنهاد من به دولت این است که اولاً فشار بیاورد این کار را از نظر ساماندهی تا تیر ماه انجام دهد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پاسخ به این سئوال مجری که پرسید دولت می‌تواند با هفت و نیم میلیون نفری که سخنگوی دولت گفته است شناسایی شده اند، دستکم حذف یارانه پردرآمدها را شروع کند؟ گفت: این هفت میلیون نفر به هنگام بررسی بودجه سال ۹۳ نیز اعلام شده بود و همان موقع که بودجه را بررسی می کردیم، می خواستیم این سه دهک را حذف کنیم.

تاجگردون اطهارداشت: اکنون ما نباید در حد و اندازه دو سه سال پیش کار کنیم و حتماً باید اطلاعات دولت بیشتر از این باشد و دولت باید تلاش خود را بکند و اگر هم واقعاً اطلاعات ندارد تخلف نکند و بعد از تیر ماه اصلاحیه بودجه بدهد.

وی ادامه داد: تخلف جرم است؛ چه آن کسی که می پردازد و چه آن کسی که دریافت می کند. پیشنهاد من این است که دولت با ادله، اصلاح قانون را پیشنهاد بدهد و برای پرداخت یارانه ها دست به تخلف نزند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره نرخ دوم بنزین گفت: هدف اصلی پیشنهاد دهندگان مجلس، نگهداشتن کار سوخت است، زیرا کارت سوخت پایه اطلاعاتی خوبی به نظام اداری جامعه می دهد.

تاجگردون افزود: برخی می خواستند این را حذف کنند و هدف اصلی مجلس این بود که این را داشته باشیم، البته اصلاح قیمت نیز ملاک است و آن کسانی که برای این امر خیلی اصرار می کردند، کسانی بودند که سال‌های گذشته هیچگاه موافق افزایش قیمت بنزین نبودند و همیشه مانع افزایش قیمت بودند و اکنون نیز با این نرخ دوم خلاف قانون صورت نمی گیرد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: یکی از منابع درآمدی یارانه افزایش قیمت‌هاست که اگر قرار است یارانه افزایش پیدا نکند، دیگر افزایش قیمت در حامل‌ها موضوعیت ندارد.

۱۳۹۵/۳/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...