نسخه چاپی

آخرین آمار ثبت‌نام اینترنتی در سرشماری

رییس مركز آمار ایران از ثبت‌نام اینترنتی بیش از یك میلیون خانوار در سرشماری نفوس و مسكن خبر داد.

به گزارش نما ، امیدعلی پارسا در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: تا ساعت ۶ صبح امروز - دوشنبه ۱۲ مهر ماه - یک میلیون و ۷۷ هزار خانوار ایرانی معادل سه میلیون و ۶۰۶ هزار نفر در کل کشور بصورت اینترنتی در سرشماری نفوس و مسکن ثبت‌نام کردند که نسبت به روز قبل ۱۵ درصد افزایش مشارکت مردم در همه استان‌ها را شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه در لرستان نیز این مشارکت افزایش یافته است، افزود: البته هنوز رتبه استان تغییر نکرده و همچنان بیست و نهم کشور است.

رئیس مرکز آمار ایران بیان کرد: در مقایسه با سهمی که برای لرستان تعیین شده هنوز لازم است در این راستا بیشتر کار شود.

وی گفت: استان‌های بوشهر و سمنان بالای ۷۵ درصد کار سرشماری را تا به امروز انجام دادند و استان‌هایی که عملکردشان نسبت به پیشرفت موردنیاز زیر ۲۵ درصد است هشت استان بوده که لرستان یکی از آنهاست و نیاز است در این استان‌ها بیشتر کار شود تا همگام با استان‌های دیگر کار خود را به انجام برسانند.

پارسا اضافه کرد: در همه استان‌های کشور از دیروز تاکنون شاهد جهش بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی کرده‌ایم ۳۵ درصد سرشماری نفوس و مسکن در کشور بصورت اینترنتی انجام شود، اضافه کرد: با روندی که تا دو روز گذشته داشته‌ایم تا زیر ۵۰ درصد این امر محقق خواهد شد اما چنانچه روند به مانند روز گذشته تاکنون باشد این امر شتاب بیشتری می‌گیرد و به بالای ۵۰ درصد تحقق می‌رسد اما ما مایلیم این روند ۱۰۰ درصد انجام شود و لرستان نیز از این لحاظ در صدر قرار گیرد.

رئیس مرکز آمار ایران با تأکید بر اینکه دو مشوق برای کسانی که اینترنتی ثبت‌نام می‌کنند در نظر گرفته شده است که اولین تشویق اهدای یک هزار جایزه یک میلیون تومانی به افراد است به این صورت که هر سه روز یکبار ۱۰۰ نفر قرعه‌کشی می‌شوند، گفت: لیست ۱۰۰ نفر اول قرعه‌کشی شده در مرکز آمار قرار دارد و مرحله دوم قرعه‌کشی فردا سه‌شنبه انجام می‌شود.

پارسا بیان کرد: افرادی که سرشماری اینترنتی را انجام می‌دهند به ازای هر نفر که ثبت‌نام اینترنتی کرده و کد آماری به شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت بدهند دو گیگ بسته اینترنتی هدیه می‌گیرند و چنانچه افرادی از طریق گوشی هوشمند و یا سیستم خود پنج نفر را ثبت کنند تا سقف ۱۰ گیگ بسته اینترنتی دریافت خواهند کرد.

وی افزود: در همین هفته که ترافیک کم است نیاز است افراد جهت ثبت‌نام که تکلیفی قانونی، ملی، عقلی و شرعی بوده، اقدام کنند.

رئیس مرکز آمار ایران یادآور شد: در هر ساعت بین ۱۷ تا ۱۸ هزار نفر ثبت‌نام اینترنتی نفوس و مسکن انجام می‌دهند.

۱۳۹۵/۷/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: