نسخه چاپی

الجبیر: سعد حریری در انتخاب‌هایش آزاد است

وزیر خارجه عربستان اخیرا در دیدار با همتاری فرانسوی خود تأكید كرده كه سعد حریری در انتخاب نامزد مورد نظرش برای تصدی پست ریاست‌جمهوری لبنان آزاد است و خود وی مسئول عواقب آن خواهد بود.

به گزارش نما ، ایسنا به نقل از روزنامه لبنانی الاخبار نوشت: عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در دیدار اخیرش با ژان مارک آیرو، همتاری فرانسوی خود در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت: عربستان کاری به اقدامات سعد حریری، رهبر جریان المستقبل لبنان ندارد. لبنان کشور حریری است و او در انتخاب‌هایش آزاد است. اگر بعدا مشکلی بین حریری و میشل عون، رهبر فراکسیون تغییر و اصلاح در پارلمان پیش بیاید این دیگر به ما ربطی نخواهد داشت و خود حریری مسئول عواقب انتخاب‌هایش خواهد بود.

اخیرا سعد حریری از ریاض به بیروت بازگشت و دیدارهای زیادی با مقامات لبنانی از جمله میشل عون برگزار کرد. منابع لبنانی می‌گویند وی می‌خواهد فراکسیون المستقبل را به حمایت از نامزدی میشل عون برای تصدی پست ریاست‌جمهوری لبنان ترغیب کند چرا که در این صورت خودش شانس زیادی برای نخست وزیر شدن خواهد داشت.

سعد حریری پیشتر حمایت خود را از نامزدی سلیمان فرنجیه، رهبر جریان المرده لبنان اعلام کرده بود. پارلمان لبنان تاکنون چندین جلسه برای انتخاب رئیس جمهور آتی برگزار کرده اما هر بار شکست خورده است.

۱۳۹۵/۷/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...