نسخه چاپی

پورموسوی: نگفتم می‌خواهند پرسپولیس را قهرمان كنند

عکس خبري -پورموسوي: نگفتم مي‌خواهند پرسپوليس را قهرمان کنند

سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان گفت: من گفتم همه بسیج شدند تا پرسپولیس قهرمان شود نه اینكه می‌خواهند این تیم را قهرمان كنند.

به گزارش نما؛ سید سیروس پورموسوی در گفت‌وگو با فارس، در مورد شرایط استقلال خوزستان و تساوی یک بر یک این تیم مقابل پرسپولیس گفت: خدا را شکر بازی قشنگی از دو تیم مشاهده کردیم و بازی جانداری دیدیم. جای خوشحالی دارد که فوتبال به این خوبی در لیگ ایران به نمایش در می‌آید و مورد تعریف و تمجید قرار می‌گیرد. خارج از حواشی که درون مسابقه رخ داد بازیکنان ما نشان دادند می‌توانند شگفتی‌ساز شوند.

وی در مورد تغییراتی که در ترکیب تیمش انجام داد و برخلاف مسابقه قبلی که به پیروزی رسیدند در دیدار مقابل پرسپولیس از همان نفرات با تجربه قبلی استفاده کرد، عنوان کرد: نمی‌توانستم از بازیکنان جوان در این مسابقه استفاده کنم چراکه آنها جو ورزشگاه در این شرایط را درک نکرده بودند. بازی با پرسپولیس هواداران زیادی را به ورزشگاه می‌کشاند و نمی‌توانستم ریسک کنم و به این جوان‌ها بازی دهم تا آنها تحت فشار مرتکب اشتباه شوند و فوتبال‌شان از بین برود. اگر این اتفاق می‌افتاد خودم را نمی‌بخشیدم. همیشه سعی کردم در زمانی که لازم است به جوان‌ها بازی دهم تا مشکلی به وجود نیاید. در دیدار مقابل ذوب‌آهن و سیاه‌جامگان از این جوان‌ها استفاده می‌کنم.

محمد طیبی در دیدار مقابل پرسپولیس عملکرد خوبی داشت و خوشحالم که بار دیگر به دوران اوجش بازگشته است. رحیم زهیوی هم نشان داد که می‌توانند در تیم ملی بازی کنند.

سرمربی استقلال خوزستان در پاسخ به سوالی در مورد اینکه از سوی هواداران درون زمین سنگ پرتاب می‌شد، اظهار داشت: این مسئله را تایید نمی‌کنم. به هیچ وجه این اتفاق مورد تایید نیست. خدا را شکر اتفاقی جانی رخ نداد. همه ما از این مسئله ناراحت هستیم. نباید این رفتارها تکرار شود. محیط ورزش بسیار پاک و قابل احترام است. نباید با این کارها ورزش را خراب کنیم. امیدوارم دیگر شاهد چنین رفتارهایی نباشیم.

پورموسوی در مورد اینکه اظهارنظرش در رابطه با پرسپولیس مبنی براینکه همه ایران بسیج شدند تا پرسپولیس قهرمان شود انتقادات زیادی به همراه داشته است، عنوان کرد: دقیقا حرفی که من زدم همین جمله‌ای است که شما بیان کردید. گفتم تمام ایران بسیج شده تا پرسپولیس قهرمان شود نه اینکه پرسپولیس را قهرمان کنند. من منظورم به فراهم کردن امکانات و شرایط برای موفقیت پرسپولیس بوده است نه اینکه از من خرده بگیرند و بگویند قصد دارند پرسپولیس را قهرمان کنند. حتی بعد از آن نشست از یکی از روزنامه‌ها با من تماس گرفته شد و گفتم قصد مصاحبه ندارم چراکه تمرکزم روی بازی است اما آن خبرنگار گفت از قول من مطلب را اینطور منتشر کردند که من همان جا حرفم را اصلاح کردم و گفتم اصلا منظورم این نبوده که می‌خواهم پرسپولیس را قهرمان کنم.

وی افزود: اینکه پرسپولیس بازیکنان خوبی جذب کرده اسپانسر قوی دارد و هوادارانش عاشقانه آنها را دوست دارند نشان می‌دهد که این تیم می‌تواند به موفقیت برسد. شما دیدید اهواز معروف به شهر آبی‌هاست ولی در بازی با پرسپولیس نیمی از ورزشگاه هواداران پرسپولیس بودند. من اگر قصد درست کردن حاشیه را داشتم نمی‌گفتم بیش از 10 درصد ورزشگاه را به پرسپولیس بدهند و روی این مسئله مانوری کردم و با ایجاد جار و جنجال مانع از اختصاص جایگاه‌های بیشتری به پرسپولیسی‌ها می‌شدم. شما دیدید دیروز نیمی از ورزشگاه را هواداران پرسپولیس تشکیل می‌دادند.

پورموسوی در ادامه یادآور شد: یک پنالتی برای پرسپولیس گرفته شد که هوادارانش خوشحالی کردند وقتی پنالتی از دست رفت هواداران ما خوشحال شدند. ذات فوتبال همین است. انجام شادی که نباید منجر به درگیری شود. البته درگیری هم مربوط به همان مقطع زمانی بود و در پایان بازی نیز دیدید که همه راضی ورزشگاه را ترک کردند. اینکه ما از تساوی خوشحال بودیم به خاطر این است که با و جود تمامی مشکلاتی که در این مقطع با آن درگیر هستیم توانستیم یک امتیاز بگیریم. در مورد قضاوت داور هم حرف خاصی نمی‌زنم. زرگر از داوران خوب فوتبال ایران است. همانطور که مربی و بازیکن یک روز بد دارند داور هم یک روز بد دارد. من هیچ وقت کسی را متهم نمی‌کنم. شاید برخی بگویند مطرح شدن بحث کمیته اخلاق باعث تغییر جبهه شده ولی اینطور نیست. مصاحبه پنجشنبه من موجود است.

وی افزود: وقتی می‌گویم همه ایران بسیج شدند پرسپولیس قهرمان شود منظورم به این است که هواداران این تیم به شدت از تیم‌شان حمایت می‌کنند و بعد از پیروزی در رختکن پاداش‌شان را می‌دهند اما ما در تبریز ماشین‌سازی را شکست می‌دهیم. یک خسته‌نباشید هم نصیب ما نمی‌شود. از افرادی که در فضای مجازی به من توهین کردند گله‌ای ندارم اما باز هم می‌گویم من اتهامی نزدم و فقط نظرم را بیان کردم. با این حمایتی که هواداران پرسپولیس می‌کنند و شرایط مثبتی که این تیم دارد پرسپولیس می‌تواند قهرمان شود. من اگر به دنبال حاشیه‌سازی بودم در بازی مقابل استقلال 5 دقیقه نیمکت تیم را رها نمی‌کردم تا در جمع هواداران حاضر شوم و از آنها بخواهم به علیرضا منصوریان توهین نکنند. اگر در آن دقایق تیم من گل می‌خورد مورد انتقاد قرار نمی‌گرفتم که چرا نیمکت را رها کردم ولی برای رعایت مسائل اخلاقی این کار را انجام دادم.

پورموسوی در پاسخ به این سوال که سیدجلال حسینی کاپیتان پرسپولیس از صحبت‌های او به شدت انتقاد کرده و گفته خودش این مسئله را تا آخر پیگیری می‌کند عنوان کرد: از سیدجلال ناراحت نیستم. مطمئنم مردم از بازی روز پنجشنبه لذت بردند به همین خاطر نباید لذت این پیروزی را برای آنها کم کنیم. من از این ناراحتم که چرا در اهواز با این همه سرمایه و امکاناتی که وجود دارد مورد حمایت قرار نمی‌گیریم. روزنامه روز پنجشنبه موجود است و من مستندات خودم را ارائه می‌کنم. متاسفانه گاهی در اخباری که ارائه می‌شود جملات بالا و پایین می‌شود یا اینکه حرف ما را تحلیل می‌کنند که این باعث عصبانی طرف مقابل می‌شود اما من مدارک لازم را دارم که نشان می‌دهد توهینی نکردم.

وی در مورد اینکه گفته بود بعد از سه بازی اگر مشکلات حل نشود می‌روم و دیدار مقابل ذوب‌آهن آخرین دیدار برای حرفی است که زده بود، گفت: مطمئنا اگر مشکلات حل نشود می‌روم. با این شرایط شرمنده بازیکنان شده‌ام و دیگر نمی‌خواهم شرمنده هواداران هم شوم. این وضعیت باعث می‌شود که نه تنها استقلال خوزستان بلکه فوتبال اهواز ضربه بخورد. ما مشکلات بسیار زیادی داریم و در این شرایط نمی‌توانیم در آسیا موفق شویم. چرا به تیم‌های دیگر کمک می‌شود ولی به ما کمک نمی‌کنند. اگر ما محدودیت داریم چرا تیم‌های دیگر با این محدودیت‌ها روبرو نمی‌شوند. بعد از بازی با ذوب‌آهن تمرینات 3-4 روز تعطیل می‌شود و اگر این مشکلات حل نشد آن وقت می‌روم.

پورموسوی در پایان عنوان کرد: شما دیدید روز پنجشنبه با یک بازی خوب چه جو شادی در شهر به وجود آمد. امیدوارم مسئولان کمک کنند تا وضعیت تیم بهتر شود چراکه اگر به موفقیت نرسیم مردم دچار افسردگی می‌شوند.

۱۳۹۵/۸/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...