نسخه چاپی

آیت‌الله سبحانی: عكس‌هایی از اینترنت در دست جوانان قم است كه اگر نشان بدهم همه تكان می‌خورید

به گزارش نما - روزنامه شرق نوشت؛آیت‌الله جعفر سبحانی در دیدار با رییس پدافند غیرعامل ضمن هشدار نسبت به محتوای مخرب و منحرف‌کننده اینترنت، خواستار راه‌اندازی اینترنت مستقل و قابل‌ کنترل و مدیریت از داخل کشور شد.

او شامگاه جمعه در دیدار با رئیس‌ سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: «اینترنت روز اول که آمد گفتند این وسیله ارتباطات است و به وسیله آن از هر حادثه‌ای که در جهان رخ می‌دهد، ما آگاه می‌شویم و هر فرمول علمی که در جهان عرضه می‌شود درک می‌کنیم، اینترنت را عین صافی و آب زلال برای ما تبلیغ کردند و ما نیز همان روزهای اول پذیرفتیم».

او ادامه داد: «یکی، دو سال است که فضای مجازی خیلی خطرناک شده است. همه جوانان کشور می‌توانند از طریق اینترنت به‌آسانی تبلیغات مسیحی‌ها، بهایی‌ها، فحاشی علیه پیغمبر و امام و همه نوع وسایل ابتذال را در اختیار داشته باشند». این مرجع تقلید با بیان اینکه من نمی‌خواهم تحلیل‌های آنها را مطرح کنم، گفت: «محتوای مبتذل اینترنت جوانان را به فساد می‌کشاند. دشمن می‌خواست از طریق نظامی ایران را بپوساند که در این کار موفق نشد و اکنون از طریق فرهنگی و از درون می‌خواهد عمل کند و یکی از ابزارهای آن نیز همین اینترنت است».

آیت‌الله سبحانی ادامه داد: «آیا نمی‌شود ایران یک اینترنت مستقل داشته باشد که وابسته به آمریکا نباشد؛ چون این‌گونه که من در مقاله می‌خوانم همه سرنخ‌ها دست آمریکاست و همه جهان به آنجا متصل است، حال نمی‌شود دانشمندان ما که در این مسائل علمی واقعا هنر خود را نشان داده‌‌اند، در مسئله ارتباطات هم فکر کنند و یک اینترنت مستقلی داشته باشیم که همه اختیار‌ها دست خود دولت ایران باشد؟». آیت‌الله سبحانی تأکید کرد: «وزیر ارتباطات که خدمتشان رسیدیم چند بار هم مذاکره کردیم چرا این کار را نمی‌کنند؛ من الان اگر عکس‌های اینترنت را نشان شما بدهم، همه تکان می‌خورید؛ اینها همه‌اش در اختیار جوانان قم است تا چه برسد تهران، اصفهان و تبریز و مشهد؛ هر آنی می‌توانند این مسائل را بشنوند و عقاید ما، افکار ما و عصمت ما را بمباران می‌کنند». او گفت: «این اینترنت جوانان ما را به فساد می‌کشد و به طور حتم وظیفه شرعی این است که این اینترنت را به‌تدریج مسدود و یک اینترنت مستقل ایجاد کنند».

۱۳۹۵/۸/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...