نسخه چاپی

عناصر داعش به صورت پناهنده به اروپا می روند

یك روزنامه آلمانی با استناد به گزارش سازمان اطلاعات امنیت آلمان از تلاش داعش برای ورود مبارزان خود به اروپا در پوشش پناهنده و دادن آموزش خاص به آن‌ها برای این منظور خبر داد.

به گزارش نما به نقل از افکارنیوز، سازمان اطلاعات و امنیت آلمان درباره تروریست‌های داعشی که در پوشش مخفی پناهنده به اروپا می‌آیند هشدار داده است. ظاهرا این تروریست‌ها به صورت هدفمند آموزش می‌بینند تا در روند پناهندگی قرار گیرند.

روزنامه "دی ولت" با استناد به یک گزارش هشدار دهنده سازمان اطلاعات امنیت آلمان مربوط به اواخر اکتبر نوشت: سازمان تروریستی داعش به صورت خاص و هدفمند مبارزانی را آماده می کند که در میان پناهندگان مخفی شده و بدون جلب توجه به اروپا می آیند.

بر اساس این گزارش این مبارزان داعشی آموزش می بینند تا در سوال و جواب ها از طرف پلیس و یا در جایگاه های دریافت درخواست پناهندگی به عنوان پناهنده به رسمیت شناخته شوند.

سازمان اطلاعات و امنیت آلمان آلمان نخواست در این باره به سوالات روزنامه "دی ولت" پاسخ دهد.

روزنامه "دی ولت" در ادامه این گزارش نوشت: همه 9 عامل حملات تروریستی پاریس که حدود یک سال پیش به وقوع پیوست به عنوان پناهنده به اروپا آمده بودند.

در سیزدهم نوامبر سال 2015 عاملان تروریسم داعش در پایتخت فرانسه در حملاتی تروریستی حدود 130 نفر را به کام مرگ فرستادند. حدود 400 نفر دیگر هم مجروح شدند که 9 نفر از آن ها همچنان در بیمارستان و تحت درمان قراردارند.

۱۳۹۵/۸/۲۳

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: