نسخه چاپی

كی‌روش: كفاشیان بگوید چرا تیم ملی دیروز در آن زمین به مصاف سوریه رفت

سرمربی تیم ملی فوتبال كشورمان، گفت: باید از نایب رئیس ایرانی كنفدراسیون فوتبال آسیا بپرسید كه چرا تیم ملی دیروز در آن زمین مقابل سوریه به میدان رفت.

به گزارش نما به نقل از فارس، کارلوس کی‌روش پس از بازگشت تیم ملی به کشورمان، گفت: همان طور که از ابتدا گفته بودم مهمترین هدف ما این بود که سعی کنیم کاری انجام دهیم تا دستاورد داشته باشیم و در قسمت نهایی مسابقات با قدرت‌تر حاضر شویم تا بتوانیم در جایگاه بالاتری قرار بگیریم. خوشبختانه در حال حاضر پس از پشت‌سر گذاشتن مرحله اول مسابقات به هدفمان دست پیدا کردیم و حالا زمان آن است که در دور برگشت و نهایی به اهداف لازم دست پیدا کنیم.

وی درباره بازی با سوریه که در کشور مالزی برگزار شد و زمین بازی شرایط برگزاری بازی را نداشت اما از طرف دیگر کنفدراسیون فوتبال آسیا در ورزشگاه ‌آزادی اجازه نداده بود که چون طبقه بالا صندلی ندارد تماشاگر در آن مستقر شود و از طرفی بازی ایران مقابل سوریه باعث تمسخر فوتبال آسیا شد، تصریح کرد: متأسفانه دیروز روز تلخ و زننده‌ای برای فوتبال بود چرا که وجاهت فوتبال زیر سؤال رفت و در درجه دوم دیروز فوتبال ایران ضرر بزرگی کرد چون می‌توانستیم امتیاز کامل را از این بازی بگیریم و طبق برنامه‌ریزی که از قبل در ذهنم داشتم می‌توانستیم دور رفت را با 13 امتیاز به پایان برسانیم. هدف من این بود که با 13 امتیاز دور اول را پشت‌سر بگذاریم که این اتفاق فوق‌العاده بود. البته در مرحله دوم 11 امتیاز در ذهنم داشتم که آن هم خیلی خوب است اما ما مزه تلخی در دهانمان داریم و آن هم به خاطر این بود که اگر شرایط معمول بود فرصت کسب سه امتیاز را داشتیم. اگر در استادیوم مناسب بازی می‌کردیم می‌توانستیم به این سه امتیاز دست پیدا کنیم که متأسفانه این اتفاق رخ نداد.

کی‌روش تصریح کرد: متأسفانه اتفاق تأسف‌آوری رخ داد که برای مسئولان فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا باید تأسف خورد البته نه برای همه آنها بلکه برای برخی از دست‌اندرکارانشان که این تصمیم را گرفتند چرا که در فصل بارش‌های شدید استوایی در مالزی این بازی را آن جا برگزار کردند و این کشور را میزبان این بازی قرار دادند.حتی در چند کیلومتری استادیومی که ما بازی کردیم استادیوم‌های بسیار بهتری وجود داشت و بازی تیم ملی می‌توانست آنجا برگزار شود. البته ما گزارش‌های حرفه‌ایمان را در این باره به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرده‌ایم و نظراتمان را گفته‌ایم که شرایط برای برگزاری مسابقه مهیا نیست اما متأسفانه نه تنها تصمیم خوبی نگرفتند بلکه اگر حرف بزنیم ما را جریمه می‌کند که قابل قبول نیست.

سرمربی تیم ملی خاطرنشان کرد: پیشنهاد من به اصحاب رسانه در مالزی این بود که اگر من حرفی بزنم با جریمه روبه‌رو می‌شوم و گفتم که خود اصحاب رسانه از دست‌اندرکاران کنفدراسیون فوتبال آسیا سؤال بپرسند که چرا در این شرایط نامناسب این تصمیم گرفته شده است و خود شما در ایران نایب رئیس آسیا را دارید که فردی ایرانی است و جایگاه او به دلیل دستاورد تیم‌های ملی ایران و تیم ملی بزرگسالان است. باید از او بپرسید که چرا کنفدراسیون فوتبال آسیا در این شرایط تصمیم به برگزاری بازی گرفته است؟ این سؤال را باید از او پرسید که نایب رئیس فوتبال آسیا ایرانی است.

وی درباره مراسم برترین‌های آسیا و غیبت تیم‌های ملی ایران در این مراسم، اظهار داشت: بهترین و بزرگترین جایزه‌ای که تیم ملی بزرگسالان، تیم ملی بانوان، تیم ملی فوتبال ساحلی، تیم ملی فوتسال و تیم‌های ملی دیگر به دست می‌آورند شادی ملت ایران است. این مسأله‌ای است که ما به آن اهمیت می‌دهیم و برای من هم بسیار مهم است اما بقیه جایزه‌ها را کشورهای دیگر ببرند. ما سعی می‌کنیم غرور ملت را حفظ کنیم و مردم همیشه از نتایج تیم ملی شاد باشند.مهمترین مسأله برای ما این است که جایگاه پیراهن مقدس تیم ملی ایران را در رتبه بهتری قرار دهیم.

کی‌روش ادامه داد: آن جایزه فقط جایزه‌ای است که در سطح خاصی برگزار می‌شود اما شادی مردم ایران مسأله‌ای برای کل کشور است و برای ما هم مهم است و به همین دلیل همه تلاشمان این است تا شادی و غرور را برای مردم به دست بیاوریم و بقیه تصمیمات را به دست‌اندرکاران می‌سپاریم.

سرمربی تیم ملی درباره آینده تیم ملی در مقدماتی جام جهانی، گفت: برنامه آتی تیم ملی بسیار ساده است هر کسی که فکر می‌کند صعود تیم ملی به جام جهانی کار راحتی است و مثل یک قدم زدن در وسط پارک خواهد بود دقیقاً همان افرادی هستند که نمی‌خواهند تیم ملی ایران به جام جهانی صعود کند اما در کل ما کار دشواری در پیش داریم. نه تنها درون زمین باید قدرتمند باشیم بلکه باید خارج از زمین هوشمندانه برنامه‌های خودمان را با قدرت هر چه بیشتر از قبل ادامه دهیم چون دور اول مسابقات به اتمام رسیده و دور دوم مسابقات که همه می‌دانند باید چه کاری را انجام بدهیم و حریفان دست همدیگر را خوانده‌اند. کره جنوبی، ازبکستان، قطر مطمئناً سوریه و حتی چین سعی خواهند کرد تا ایران را از جام جهانی دور کنند و کاری کنند که تیم ملی ایران به جام جهانی صعود نکند باید با همه تلاش خودمان سخت کار کنیم و حتی سخت‌تر هم کار کنیم تا صعودمان را به جام جهانی تضمین کنیم.
ثبت: ۱۳۹۵/۸/۲۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: