نسخه چاپی

نماینده ولی فقیه در گفتگو با نما:

حركت عظیم اربعین نشان از اقتدار و انسجام اسلام ناب محمدی(ص) است

عکس خبري -حرکت عظيم اربعين نشان از اقتدار و انسجام اسلام ناب محمدي(ص) است

كنگره عظیم اربعین نشان از اقتدار و عزت اسلام و مسلمین و به طور خاص تشیع دارد، چرا كه در این روز همه با یك سخن و با یك پیام مشترك و به دور از انگیزه های دنیوی به دور هم جمع شده اند و از ارزشهای الهی و انسانی می گویند و به آن عمل می كنند.

راهپیمائی اربعین؛ حالا دیگر فقط یک مراسم نیست که برای همنوائی و همراهی با مصائب آل الله برگزار می شود، اربعین حالا رسانه ای گسترده و چند ملیتی است که معاندان هرچه تلاش دارند تا از میزان اثرگذاری آن بکاهند، موفق نمی شوند، اربعین حالا تبدیل شده به میثاق سالانه عاشقان اهل بیت (ع) تا در کنار هم، با صدایی رسا، آرمانهای اسلام و تشیع را صدا بزنند. در خصوص میزان اثرگذاری راهپیمائی اربعین در رساندن پیام عاشورا با نماینده مقام معظم رهبری در استان لرستان گفت و گو کردیم.
حجت الاسلام و المسلمین سید احمد میر عمادی راهپیمائی میلیونی اربعین را پدیده ایی بی نظیر در دنیای امروز خواند و اظهار داشت: سایر اجتماعات دنیا با اهداف و انگیزه های دنیوی تشکیل می شود، اما در راهپیمائی اربعین عده ایی انسانهای مومن، عاشق و صالح با اراده ایی مستحکم و با هدفی مقدس و انگیزه ای الهی در این کنگره عظیم، حضور می یابند.
امام جمعه خرم آباد اجتماع میلیونی اربعین را دارای پیامدهای فراوانی دانست و گفت: اولین پیام این اجتماع، اعلام حضور به جهانیان است. بدین معنی که دنیا می فهمد مکتب اهل بیت(ع) میلیونها عاشق و فدائی دارد که بخش کوچکی از آن در کنگره اربعین دورهم جمع شده اند تا اهداف و آرمانهای الهی شان را گرامی بدارند و به دنیا اعلام کنند.
این استاد حوزه علمیه، اثبات محوریت اهل بیت(ع) در جهان آفرینش را دومین پیام حضور میلیونی عاشقان امام حسین(ع) در مراسم اربعین خواند و افزود: باید گفت کنگره اربعین، محلی است برای وحدت ادیان الهی، چرا که ما معتقدیم آفرینش بر محور ولایت و اهل بیت(ع) عصمت و طهارت است، اینکه در روایت داریم که " لولا الحجة لساخت الارض بأهلها" و یا ا ینکه در جای دیگر می فرمایند"لَوْلاکَ لَما خَلَقْتُ الْأَفْلاکَ" در تائید همین محتوا ست . لذا شما در این راهپیمائی همه شیعه می بیند و هم سنی، هم صائبین هستند و هم مسیحیت.
نماینده ولی فقیه در استان لرستان در تشریح پیام دیگر اجتماع اربعین اظهار داشت: کنگره عظیم اربعین نشان از اقتدار و عزت اسلام و مسلمین و به طور خاص تشیع دارد، چرا که در این روز همه با یک سخن و با یک پیام مشترک و به دور از انگیزه های دنیوی به دور هم جمع شده اند و از ارزشهای الهی و انسانی می گویند و به آن عمل می کنند.
وی حضور مخلص ترین و پاکترین انسانها در اربعین نشانه ایی دیگر از عظمت اربعین دانست و گفت: ما با معرفی پیام امام حسین(ع) و مکتب اهل بیت(ع) می توانیم زمینه ظهور منجی بشریت آقا امام زمان (عج) را فراهم کنیم.
حجت الاسلام میرعمادی اجتماع میلیونی اربعین را نشان دهنده صلح طلبی و عدالت خواهی شیعیان عنوان داشت و گفت: ما به دنیا اثبات کردیم که می شود یک همبستگی جهانی حول محور ولایت شکل دهیم بدون آن که از کسی حقی ضایع شود و یا به کسی ظلم شود.
وی در پایان این گفت و گو تاکید کرد که این اجتماع عظیم؛ پیام حضرت رسول (ص) را که شیعه را امت ناجیه خواندند ثابت می کند.

۱۳۹۵/۹/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...