نسخه چاپی

جلالی: اطلاعات كاملی از پرسپولیس به بازیكنانم داده‌ام

سرمربی تیم فوتبال پیكان گفت: از آرش برهانی خواستم كه فضای ذهنی‌اش را از تیم استقلال خارج كند.

به گزارش نما به نقل از فارس، مجید جلالی در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس گفت: از عملکرد بچه‌هایم راضی هستم. امیدوارم که فردا یک بازی خوب را شاهد باشیم. بازیکنانم با اشتیاق زیاد کار می‌کنند و فکر می‌کنند.

وی ادامه داد: بازی فردا بازی خوبی خواهد بود تا ارزش‌ها و قابلیت‌های تیم و بازیکنان ما را اثبات کنند. مصدوم و محروم هم نداریم. همه ما آماده هستیم تا یک بازی خوب را انجام بدهیم.

سرمربی پیکان در مورد اینکه گفته می‌شود پیکان فردا تدافعی کار می‌کند، ادامه داد: می‌توانم بگویم که می‌دانیم با چه تیمی بازی داریم و آنقدر به بازیکنانم اطلاعات داده‌ام که شاید لازم نباشد از کنار زمین به بازیکنان حرف‌هایی را بگویم. آنها به خوبی می‌دانند که باید چه کار کنند و فرصت خوب تمرین کردن هم داشته‌ایم. از طرف دیگر بازیکنان قواعد این گونه بازی‌ها را می‌دانند.

جلالی در مورد اهمیت بازی فردا مقابل پرسپولیس گفت: فردا همه راه نیست. یک بخش مهمی از راه است. بازی فردا می‌تواند خرید احترام و شخصیت برای تیم ما باشد. به این دلیل می‌گویم بیش از سه امتیاز ارزش دارد. بازیکنان ما به اهمیت بازی واقف هستند و خیلی شور و اشتیاق برای این بازی دارند. ما خیلی خوب و تنظیم‌شده مهیای این بازی هستیم.

جلالی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در مورد وضعیت آرش برهانی گفت: موضوع آرش دیگر بحث مصدومیت نیست بخشی از آن مربوط به آمادگی است 95 درصد مربوط به آمادگی ذهنی و روانی است. یک نکته در مورد ‌آرش را لازم است بگویم. فصل گذشته دوست داشتم در سایپا آرش را جذب کنیم. اول فصل او را می‌خواستم اما او به من گفت من یک فصل دیگر می‌خواهم بازی کنم و می‌خواهم بازی‌ام را در استقلال تمام کنم. امسال هم وقتی پیش ما آمد به او گفتم فضای ذهنی‌ات را از استقلال خارج کن زیرا بازیکنانی که نتوانسته‌اند فضای ذهنی‌شان را از باشگاه‌های بزرگ، پرخبر و پرحاشیه خارج کنند به مشکل برخوردند. مشکل آرش مشکل مصدومیت و آمادگی بدنی نیست. او خیلی زحمت می‌کشد اما فضای ذهنی‌اش است. او در تمرین طوری کار می‌کند که من را متقاعد نمی‌کند. او باید تمام گذشته را فراموش کند و مثل جوان 16 ساله باشد که این توقع سخت و سنگین و بزرگی است.

جلالی درباره اینکه استراتژی پیکان در بازی فردا چیست؟ خاطرنشان کرد: همانطور که ابتدای صحبت‌هایم گفتم ما واقف هستیم که با چه تیمی بازی داریم و نقاط ضعف و قدرت آنها را می‌دایم فکر می‌کنم بچه‌ها بتوانند از عهده این بازی بربیایند و موفق شوند.

جلالی درباره اینکه آیا از امتیازات بازی در ورزشگاه خانگی در بازی فردا استفاده خواهید کرد، تصریح کرد: امتیازی در این زمینه نداریم که بخواهیم از آن استفاده کنیم.

جلالی در مورد ثبات مدیریت در باشگاه پیکان خاطرنشان کرد: چیزی که شما می‌پرسید موضوعی نیست که بتوانم الان آن را پیش‌بینی کنم اما تجربه بیش از 30 سال من می گوید که در حال حاضر شرایط خوب است و هماهنگی خوبی بین مدیریت و تیم وجود دارد و کارها کاملا تنظیم‌شده و در فضای خوب همراه با احترام متقابل انجام می‌شود و امیدوارم این وضعیت ادامه‌دار باشد.

جلالی در خصوص وضعیت روحی بهادر عبدی تصریح کرد: شاید مشکل بهادر هم مثل همان مشکل آرش برهانی باشد چراکه مصیبت ساده‌ای اتفاق نیفتاده و تحمل آن واقعا سخت است که نیاز به زمان دارد. به هر حال من نام بهادر عبدی را در لیست 18 نفره نیاوردم و می‌دانم که سخت است اما من در قبال تیم یک مسئولیت دارم و در قبال آرش و بهادر هم مسئولیت دیگر.

وی در خصوص روند پیشرفت پیکان ادامه داد: ما ارزش‌یابی عملکرد داریم و تا نیم‌فصل این مضووع را به اطلاع بچه‌ها می‌«سانم اما باید بگویم 90 درصد وضعیت ما در سیر پیشرفت بوده و من آن را مثبت ارزیابی می‌کنم و حتی گاهی فراتر از حد انتظار ما بوده است و فکر می‌کنم ما در آینده‌ای نزدیک چند بازیکن می‌توانیم در تیم ملی داشته باشیم.

سرمربی پیکان در مورد اینکه احتمال دارد اتفاقاتی رخ بدهد که در نقشه‌های او برای بازی اختلالاتی به وجود بیاید خاطرنشان کرد: فوتبال اینطور نیست که شما بتوانید همه شاخص‌ها را پیش‌بینی کنید اما ما براساس تجربه سعی می‌کنیم مواردی که در ذهن و تجربه ما جا دارد را پیش‌بینی کنیم اما می‌توانم بگویم اگر شما 50 سال هم مربی باشید یک روزهایی کنار زمین اتفاقاتی رخ می‌دهد که آن را تجربه و پیش‌بینی نکرده‌اید.

وی در مورد اینکه باشگاه پیکان وضعیت مالی‌اش چطور است و آیا شما دغدغه مالی دارید یا نه؟ گفت: قراردادهای باشگاه پیکان متوسط است و از این بابت هم دغدغه‌ای نداریم اما در زمان تاج هم من این مسئله را بیان کردم. ما پرسنل سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال هستیم. آنها باید از ما دفاع کنند اما سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال مثل پرسنل اداره مالیات و اداره نظام وظیفه عمل می‌کنند و به جای دفاع از ما از این سازمان‌ها دفاع می‌کنند و می‌گویند اگر تسویه مالیاتی نیاورید نمی‌توانید قرارداد امضا کنید اما زمانی که باشگاهی 55 درصد قراردادم را نداده سازمان لیگ کاری نمی‌کند و از حق و حقوقم دفاع نمی‌کند.

وی افزود: سازمان لیگ 6 درصد از ما پول می‌گیرد یعنی اگر 400 میلیارد تومان در فوتبال هزینه شود 25 میلیارد آن به فدراسیون و سازمان لیگ می‌رسد. بابت این پول چه کار می‌کند. وقتی قرارداد من 700 میلیون تومان است سازمان لیگ 42 میلیون تومان اول از حساب من برمی‌دارد و کاری هم ندارد که من تمام پولم را می‌گیرم یا نه. این سازمان باید مدافع من باشد. پس مربیان دیگر هم حق دارند که گاهی گلایه می‌کنند و موضوعات خود را بیان می‌کنند.

۱۳۹۵/۹/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...