نسخه چاپی

اظهارات رئیس‌جمهور تایوان درباره تماس ترامپ

به گزارش نما - مهر نوشت: رئیس جمهوری تایوان با تاکید بر اینکه تماس تلفنی با ترامپ به معنای تغییر در سیاست آمریکا نیست، تماس تلفنی انجام شده میان دو طرف را تنها نشانه ادب و تبریک دانست.

به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهوری تایوان روز سه شنبه در پاسخ به واکنش های انجام شده اخیر نسبت به تماس تلفنی اخیر وی با «دونالد ترامپ»، گفت که این مکالمه تلفنی به معنای چرخش در سیاست های آمریکا نبوده و تنها به نشانه ادب و احترام صورت پذیرفته است.

گفتنی است تماس تلفنی «ترامپ» و «تسای» که روز جمعه صورت گرفت، از دید بسیاری از کارشناسان و سیاستمداران بین المللی به نشانه چرخش در سیاست خارجی آمریکا پس از ۴۰ سال نسبت به تایوان که چین آن را استانی متعلق به خاک خود می خواند، تلقی شد.

رئیس جمهور تایوان گفت: مطمئنا من باید تاکید کنم که یک تماس تلفنی به معنای تغییر در سیاست ها نیست ... این تماس تلفنی راهی بود برای ابراز احترام ما به انتخابات آمریکا و همینطور تبریک به رئیس جمهور منتخب، «ترامپ».

«ترامپ» نیز پیشتر در حساب توئیتری خود با تایید انجام تماس تلفنی میان وی و «تسای» در تاریخ ۸ نوامبر گفته بود که این تماس از طرف وی صورت نگرفته است.

«مایک پنس»، معاون ترامپ نیز روز یکشنبه این تماس را تماسی مودبانه و تنها از سر تواضع خواند.

۱۳۹۵/۹/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...