نسخه چاپی

اولین هواپیماهای تازه نفس پایان زمستان به ایران می‌رسند

مدیرعامل شركت هواپیمایی ایران با بیان اینكه در قراردادهای اخیر خرید هواپیما به موضوع انتقال دانش و فناوری تاكید ویژه شده است، گفت: تا پایان سال 2 تا 3 فروند هواپیمای كوچك و چند فروند هواپیمای بزرگ به ایران تحویل داده خواهد شد.

به گزارش نما به نقل از میزان، فرهاد پرورش در گفت‌وگو با برنامه روی خط خبر شبکه خبر، در رابطه با قرارداد خرید 80 فروند هواپیما از بوئینگ، اظهار کرد: تعداد 50 فروند هواپیما در سال 2021 و 30 فروند بدنه بزرگ از ماه آوریل 2018 به ایران تحویل داده خواهد شد.

وی افزود: 6 فروند در سال 2018، 9 فروند در سال 2019 و 3 فروند در سال 2020 به مشور وارد می شود که قرارداد اولیه آن در خردادماه تفاهم نامه آن به امضا رسیده و مذاکرات نهایی برای دریافت اجازه دولت ایران و آمریکا صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایر، بیان کرد: ارزش اسمی قرار داد در حدود 17 میلیارد دلار است اما میزان پرداختی آن کمتر از 50 درصد بوده که تامین مالی 15 تا 20 درصد توسط خریدار و 80 تا 85 درصد هزینه از طریق تامین مالی فاینانس خارجی انجام می شود.

وی در رابطه با قرارداد ایرباس، خاطرنشان کرد: قرارداد ایرباس زودتر از بوئینگ به امضا رسید و امید می رود تا پایان سال 95 چند فروند به مشور وارد شده و در کنار آن یک شرکت ایتالیایی که 50 درصد آن متعلق به ایرباس است، 20 فروند سایز کوچک با گنجایش 60 تا 70 نفر برای فرودگاه های کوچک کشور خریداری شده که تا شب عید 2 تا 3 فروند به تهران وارد خواهد شد.

پرورش با بیان اینکه امید است قراردادهای همکاری به طور کامل محقق شود، بیان کرد: متاسفانه به واسطه نبود هواپیمای استاندار و مناسب در کشور سهم قابل توجهی از پروازهای کشور به شرکت های خارجی به ویژه شرکت های هواپیمایی حاشیه خلیج فارس سپرده شده که امید می رود با ورود هواپیماهای جدید سهم قابل توجهی از این بازار به ایران بازگردد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا زیرساخت های فرودگاهی کشور آماده پذیرایی از هواپیمای جدید است، گفت: مدل هواپیماهای سفارش داده شده از سوی ایران در شرکت های هواپیمایی آسیا که در فرودگاه های ایران نشست و برخاست دارد، وجود دارد و ایران به صورت کاملا استاندارد به آن ها خدمات ارائه می کند.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایر، در رابطه با انتقال تکنولوژی و دانش در طی قراردادهای اخیر، بیان کرد: در قراردادهای اخیر به موضوع انتقال تکنولوژی به صورت نرم افزاری و سخت افزاری توجه ویژه ای شده است.

۱۳۹۵/۹/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...