نسخه چاپی

موسی الرضا ثروتی در گفتگو با نما:

ترور سفیر روسیه واكنش به آزادسازی حلب بود

عکس خبري -ترور سفير روسيه واکنش به آزادسازي حلب بود

این ترور كار تروریستهای شكست خورده در حلب بود و به دلیل هماهنگی هایی كه بین تروریستهای وهابی تكفیری و آمریكا وجود دارد، می توان به راحتی نتیجه گرفت كه ردپای آمریكا در قتل سفیر سوریه آن هم به دست یك پلیس امنیتی تركیه وجود دارد.

این روزها در فضای مجازی عکس محافظ آقای ظریف در سفر وی به ترکیه دست به دست می شود که چگونه مواظب نیروهای امنیتی ترکیه است، که یکی از آن ها همین چند روز پیش سفیر روسیه در ترکیه را ترور کرده بود. این مسئله و انفجارهای گا ه و بیگاه در این کشور نشان می دهد که اوضاع امنیتی ترکیه تا چه حد شرایط نابسامانی را تجربه می کند. دولتمردان ترکیه که روزی رشد اقتصادی خود را بر جذب توریست بنا کرده بودند، حالا کشورشان را جولان گاه تروریست هایی می بینند که خود حامی آن هستند.
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی درتوضیح علل این شرایط در کشور ترکیه اظهار داشت: مقامات ترک در چنین شرایطی نیز باز هم واقع نگر نشده اند، آنها به جای آنکه به دنبال پاسخ مناسب برای شرایط فعلی باشند، مدام دیگران را مقصر جلوه می دهند و الان هم مدعی اند این ترور کار گروههای وابسته به فتح الله گولن است ولی به این سئوال پاسخ نمی دهند که این گروهها چرا به جای انتقام از اردوغان و همپیماننش باید از سفیر روسیه انتقام بگیرند.
موسی الرضا ثروتی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی نما ترور سفیر روسیه در ترکیه را در ارتباط مستقیم با پیروزهای اخیر ارتش و نیروهای مردمی سوریه در حلب دانست و افزود: این ترور کار تروریستهای شکست خورده در حلب بود و به دلیل هماهنگی هایی که بین تروریستهای وهابی تکفیری و آمریکا وجود دارد، می توان به راحتی نتیجه گرفت که ردپای آمریکا در قتل سفیر سوریه آن هم به دست یک پلیس امنیتی ترکیه وجود دارد.
نماینده مردم بجنورد در مجلس نهم به نقش پر رنگ اردوغان در رشد تروریسم در منطقه اشاره کرد و گفت: این ترورها نتیجه حمایت هایی است که اردوغان از تروریسم صورت داده که حالا گریبان خودش را گرفته است و جا دارد که مسئولان روسیه پاسخ قاطعی به اردوغان بدهند.
وی از یکی خصوصیت اخلاقی اردوغان پرده برداشت ودر تشریح این خصیصه گفت: اردوغان همواره کاری را که فکر می کند به نفع منافعش است انجام می دهد و سپس می رود عذرخواهی می کند، با شیمون پرز تندی می کند و سخن از قطع رابطه با رژیم صهیونیستی می کند ولی بلافاصله رفت عذرخواهی کرد و دوباره روابط با این رژیم را به سطح بالاتری از قبل رساند، هواپیمای روس ها را ساقط کرد و روس ها هم روابط خود را با ترک ها قطع کردند، اما باز رفت عذرخواهی کرد و دوباره با روس ها روابط اقتصادی و سیاسی برقرار کرد. از آمریکا و عربستانی که در کشورش از کودتا پشتیبانی و حمایت کرده بودند هم همین گونه رفتار کرد. با یک عذرخواهی کار خود را پیش برد.
ثروتی ترور سفیر روسیه را انتقام ترکیه،آمریکا و سایر حامیان داعش از جبهه حامیان سوریه در مقابل تروریست های تکفیری نامید و ادامه داد: تجمع مقابل سفارت ایران در ترکیه هم به نوعی برای انتقام گیری از ایران ترتیب داده شده بود که شکست خورد. لذا جا دارد ایران و روسیه در برابر این اقدامات اردوغان با قاطعیت بیشتری موضع بگیرند.
وی در پایان سقوط اردوغان را پیش بینی کرد و گفت: اردوغان با خودکامگی تعداد زیادی از مردم ترکیه را به بهانه کودتا زندانی و از کار برکنار کرد، این عامل بعلاوه حمایت هایی که از تروریست ها در قتل عام سوریها و عراقی ها کرد، قطعا ً زمینه سقوط وی را فراهم می کند.

۱۳۹۵/۱۰/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...