نسخه چاپی

تفتیش یك اقامتگاه پناهجویان در آلمان

پلیس آلمان كه به شدت تحت انتقاد رسانه های قرار دارد، روز چهارشنبه در ادامۀ جستجوها برای یافتن عامل یا عاملان حملۀ بازارچۀ برلین، تصاویری از یك پناهجوی تونسی منتشر كرده است كه مظنون به دست داشتن در این حادثه است.

به گزارش نما، پلیس آلمان که به شدت تحت انتقاد رسانه های قرار دارد، روز چهارشنبه در ادامۀ جستجوها برای یافتن عامل یا عاملان حملۀ بازارچۀ برلین، تصاویری از یک پناهجوی تونسی منتشر کرده است که مظنون به دست داشتن در این حادثه است.پلیس در همین رابطه، یک اقامتگاه پناهجویان در منطقۀ «امریخ» در شرق آلمان را که انیس امری مدتی را در آنجا بسر می برده، مورد تفتیش قرار داده است.به گزارش شبکه یورونیوز، دادستان فدرال آلمان همچنین مبلغ ۱۰۰.۰۰۰ یورو جایزه برای ارائۀ اطلاعاتی که منجر به دستگیری این تبعۀ تونسی شود، تعیین کرده است. برخی از منابع خبری به نقل از یک مقام قضایی آلمان از تحت نظر بودن انیس امری در سال گذشته خبر می دهند.

به گفتۀ این منبع قضایی آلمانی، این پناهجوی ۲۴ سالۀ تونسی، مظنون به تلاش برای سرقت سلاح اتوماتیک و برنامه ریزی برای حمله تروریستی بوده است. سازمان های اطلاعاتی آلمان همچنین از ارتباط وی با شبکه های اسلامگرا خبر داده اند. تقاضای پناهجویی وی از سوی المان رد شده بود و تونس نیز به دلیل نداشتن مدرک شناسایی، از پذیرش این فرد خودداری کرده است.رسانه های آلمان پلیس را متهم می کنند که به جای جدی گرفتن مدارک شناسایی یافت شده در کامیون، تحقیقات خود را به مدت بیش از یک روز به روی یک مهاجر پاکستانی که نقشی در این حادثه نداشته است، متمرکز کرده اند. اوراق شناسایی یافت شده به نام انیس در این کامیون، تحقیقات پلیس را از روز چهارشنبه به سوی جستجو برای یافتن این مظنون هدایت کرده است.همزمان با این جستجوها برای یافتن مظنون حمله با کامیون در بازارچۀ کریسمس برلین، ضرایب امنیتی در مراکز حساس آلمان از جمله فرودگاهها افزایش یافته و بر شمار نیروهای پلیس در سطح شهر نیز افزوده شده است.هنوز مشخص نیست که عامل حملۀ بازارچۀ برلین به تنهایی دست به این اقدام زده یا اینکه همدستانی نیز داشته است. داعش مسئولیت این حمله را که منجر به کشته شدن ۱۲ نفر شد، بعهده گرفته و عامل آن را سرباز این گروه نامیده است.

۱۳۹۵/۱۰/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: