نسخه چاپی

سفر رئیس جمهور سریلانكا به ایران

سروزیر ایالت دولتی سریلانكا با اشاره به اینكه سرمایه‌گذاری ایرانی‌ها در سریلانكا افزایش خواهد یافت، گفت: رئیس جمهور سریلانكا ماه آینده به ایران سفر خواهد كرد.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، نظیر احمد امشب در دیدار هیئت دولتی سریلانکا با استاندار مازندران، اظهار داشت: روابط دولتی ایران و سریلانکا بسیار طولانی است.

وی افزود: رئیس جمهور سریلانکا ماه آینده به ایران سفر خواهد کرد و این سفر سبب ارتقا روابط ایران و سریلانکا می‌شود.

سروزیر ایالت شرقی سریلانکا با اشاره به اینکه سریلانکا از 30 سال گذشته تحت تاثیر جنگ قرار گرفته است، تصریح کرد: چین، آمریکا و ژاپن علاقمند به سرمایه‌گذاری در سریلانکا هستند.

وی با بیان اینکه توجه به رفاه اجتماعی و تشکل‌های اجتماعی مدنظر دولت فعلی سریلانکاست، افزود: سرمایه‌گذاری صنعتی مدنظر کشور سریلانکا با کشورهای دیگر نظیر ایران است.

احمد با اعلام اینکه ایران اسلامی در حوزه سدسازی و انرژی سرمایه‌گذاری فراوانی در سریلانکا صورت داده است، گفت: بالغ بر 2 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی توسط ایرانی‌ها انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه بنده نماینده بخش مسلمان نشین سریلانکا هستم، افزود: اکثریت احزاب سیاسی در سریلانکا از حزب سیاسی اسلامی بنده حمایت می‌کند.

احمد با بیان اینکه ائتلاف و همبستگی بین جریانات سیاسی سریلانکا تداوم خواهد داشت، گفت: مازندران و سریلانکا دارای مشترکات فراوانی بوده که در حوزه کشاورزی و گردشگری قابلیت تبادل است.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون هکتار زمین کشاورزی در سریلانکا داریم، افزود: 450 هزار هکتار از این اراضی قابلیت کشت را دارد.

سروزیر ایالت شرقی سریلانکا با بیان اینکه طبیعت این کشور بیشتر آفتابی و بارانی است، گفت: بسیاری از اهداف اقتصادی و روابط تجاری مازندران و سریلانکا در کشور محقق خواهد شد.

احمد با اشاره به اینکه نیازمند تکنولوژی صنعت آب توسط مهندسان ایرانی در سریلانکا هستیم، افزود: با توجه به این شاخص می‌توانیم، ظرفیت‌های کشاورزی کشور را تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه مزرعه مرغداری مناسب در ایالت شرقی سریلانکا نداریم، گفت: در حوزه دام و طیور، ماهیگیری نیز آمادگی تبادل همکاری هستیم.

این مسئول سریلانکا از آمادگی این کشور برای توسعه تعاملات گردشگری دو کشور خبر داد و افزود: جذب توریست از ایران به سریلانکا و توامان سبب تحکیم روابط دو کشور خواهد شد.

۱۳۹۵/۱۰/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...