نسخه چاپی

سفر قریب الوقوع وزیر امور خارجه كویت به تهران

به گزارش نما - ایرنا نوشت: شیخ صباح الخالد الصباح وزیر امور خارجه کویت به زودی برای انجام رایزنیهایی با مقامات عالی رتبه کشورمان در زمینه روابط دو جانبه به تهران سفر می کند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا و به نقل از نشریه «الرای» وزیر امور خارجه کویت در این سفر پیامی را به مسئولان ایرانی در زمینه راههای تقویت روابط دو جانبه و دیدگاههای شورای همکاری خلیج فارس در این زمینه منتقل خواهد کرد .
به گفته «علی الدقباسی» رییس کمیسیون روابط خارجی مجلس امت کویت سفر «شیخ صباح الخالد» اقدامی در جهت زمینه سازی برای آغاز گفت و گوهای مشترک میان ایران و شورای همکاری خلیج فارس خواهد بود .
پیش از این شیخ «محمدالصباح السالم الصباح» وزیر امور خارجه سابق کویت و از چهره های برجسته و نزدیک به حاکمیت این کشور خواستار گفت و گو و مذاکره کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و ایران درباره مسائل منطقه ای شده بود .
وی تاکید کرد: به رغم تمامی تحولات و اختلاف نظرها، کشورهای شورای همکاری (خلیج فارس) امیدوار هستند که شرایط برای از سرگیری گفت و گوها با ایران فراهم شود و این رایزنی های واقعی و سازنده بر پایه و اساس احترام به تمامیت ارضی، همسو با اصول و مبانی بین المللی و عدم دخالت در امور داخلی یکدیگر باشد.
وی همچنین با اشاره به تغییرات سیاسی در منطقه طی سال های اخیر گفت: تحولات کنونی به گونه ای پیش رفته است که طی سالیان گذشته از نفوذ کشورهایی همچون آمریکا و انگلیس و فرانسه در منطقه کاسته و موقعیت کشورهایی همچون روسیه و ایران و ترکیه تقویت شده است.

۱۳۹۵/۱۰/۳۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: