نسخه چاپی

انتقاد حجت الاسلام سالك از سخنان رئیس جمهور در مجمع ملی سلامت:

ما با كسانی كه بدنبال سلطه بر ما هستند به هیچ عنوان تعامل نخواهیم داشت

عکس خبري -ما با کساني که بدنبال سلطه بر ما هستند به هيچ عنوان تعامل نخواهيم داشت

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: در معارف دینی ما بر تعامل و احترام متقابل با همه ملل و قومیت ها تاكید شده ، اما در همین آموزه ها برای كسانی كه خواهان تسلط بر ما هستند، خطوط قرمز تعیین شده است لذا ما با كسانی كه بدنبال سلطه بر ما هستند به هیچ عنوان تعامل نخواهیم داشت ضمن آنكه حتما ً تقابل هم خواهیم داشت.

رئیس‌جمهور در مجمع ملی سلامت که در مرکز همایش های رازی تهران برگزار شد، اظهار داشت" ما اگر از تعامل با جهان بگوییم بعضی‌ها بدشان می‌آید، نمی‌دانم چرا بعضی‌ها در تعامل با جهان حساسیت دارند. بعضی‌ها از تقابل با جهان خوششان می‌آید، نمی دانم این تقابل چه چیزی برایشان آورده، البته برای بعضی‌ها نان آورده است" . البته این سخنان آقای روحانی تازگی ندارد، رئیس دولت تدبیر و امید از ابتدای ورودشان به بحث انتخابات ریاست جمهوری یازدهم بر این امر تاکید داشتند و تا امروز نیز بر این مسئله اصرار دارند، اما هیچگاه به این سئوال افکار عمومی پاسخ ندادند که این دنیای مدنظرشان که برخی برای تقابل با آن هرکاری می کنند، کجاست. ظاهرا ً در نظر آقای رئیس جمهور آمریکا همه دنیاست و ایستادگی در برابر خواسته های ناحق و استکباری او می شود تقابل با همه دنیا، این فرض چندان نادرست هم نیست هرچه باشد آقای روحانی آمریکا را کدخدای دنیا می داند.
در پاسخ به سخنان آقای روحانی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه مدعی هستند که برخی در جمهوری اسلامی به جای تعامل با دنیا به دنبال تقابل با آن هستند معلوم است که قانون اساسی کشور را مطالعه نکرده اند.
حجت الاسلام و المسلمین احمد سالک در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی نما با بیان اینکه قانون اساسی تکلیف نحوه تعامل با دنیا را برای دولتمردان روشن کرده است، اظهار داشت: در قانون اساسی بر تقویت روابط با سایر کشورهای جهان بر اساس احترام متقابل و حفظ منافع ملی تاکید شده است، به جزء با دو جریان، اولی رژیم غاصب وجنایتکار اسرائیل و دوم با سلطه استعماری آمریکای مستکبر.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارزشهای دینی حاکم بر جامعه ایران افزود: بر اساس معارف دینی و الهی منبعث از قرآن کریم و سیره اهل بیت(ع) جمهوری اسلامی نمی تواند زیر سلطه کفار و تامین کننده خواست و نظر آنان باشد.
عضو جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: در معارف دینی ما بر تعامل و احترام متقابل با همه ملل و قومیت ها تاکید شده ، اما در همین آموزه ها برای کسانی که خواهان تسلط بر ما هستند، خطوط قرمز تعیین شده است لذا ما با کسانی که بدنبال سلطه بر ما هستند به هیچ عنوان تعامل نخواهیم داشت ضمن آنکه حتما ً تقابل هم خواهیم داشت.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نهم با بیان اینکه با توجه به همین آموزه ها با اسرائیل و آمریکا تقابل داریم و خواهیم داشت، گفت: در خصوص آمریکا ما با مردم آن تقابل نداریم ضمن آن که نمونه های زیادی از تعامل با ملت آمریکا را می توان نام برد، ما با دولتمردان آمریکا که در پی تسلط بر دنیا هستند تقابل داریم.
سالک با بیان اینکه مطرح کردن این مسئله که برخی در کشور بدنبال تقابل با دنیا هستند، قابل قبول نیست، افزود: این که چنین سخنی از زبان رئیس جمهور که در ریز مسائل حضور دارد، مطرح شود به هیچ عنوان شایسته نیست.
وی با طرح این سئوال که چه کسی در کشور درپی تقابل با دنیاست، گفت: در ایران از رهبری معظم انقلاب گرفته تا مردم کوچه و بازار همه با تعامل با دنیا موافق هستند. رهبر انقلاب در بحث مذاکرات با 5+1 از تیم مذاکره کننده حمایت جدی کردند و برای آن شروط هشت گانه ائی را تعیین کردند. خوب این هشت محور عین تعامل با دنیا بود.
نماینده مردم اصفهان در پایان با ابراز تاسف از عدم رعایت خطوط قرمز نظام در مذاکرات برجام از سوی تیم مذاکره کننده، اظهار داشت: مذاکرات صورت گرفت تا تحریم ها برداشته شود اما با تعامل صورت گرفته نه تنها تحریم ها برداشته نشد که برخی از آنها تا ده سال دیگر هم تمدید شد.

۱۳۹۵/۱۲/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: