نسخه چاپی

بهره مندی محیط‌بانان از مزایای نیروی انتظامی

مدیركل دفتر حقوقی و امور مجلس سازمان محیط زیست با بیان اینكه لایحه حمایت از محیط‌بانان در دولت پایان یافته و به‌زودی به مجلس ارسال می‌شود، گفت: بنابر این لایحه كارشناسی، محیط‌بانان از مزایای نیروی انتظامی به عنوان ضابط بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش نما، داریوش کریمی درباره تصویب لایحه حمایت از محیط‌بانان در دولت و زمان ارسال آن به مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: لایحه حمایت از محیط‌بانان پس از ماهها بررسی و کارهای کارشناسی در روزهای گذشته به تصویب هیئت دولت رسید.

وی ادامه داد: این لایحه ظرف 10 روز آینده به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد اما زمان بررسی آن به بعد از ایام تعطیلات نوروز می‌انجامد چرا که نمایندگان در حال حاضر مشغول تصویب بودجه هستند و زمان کافی برای بررسی چنین لوایحی به هفته‌های بعد از نوروز موکول می‌شود.

مدیرکل دفتر حقوقی و امور مجلس سازمان محیط زیست تصریح کرد: لایحه حمایت از محیط‌بانان بعد از ارسال به مجلس باید در کمیسیونهای مربوطه نیز مورد بحث و بررسی قرار گیرد و پس از آن به صحن علنی مجلس تقدیم می‌شود.

کریمی با بیان اینکه نظرات کارشناسان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به صورت غیررسمی در تنظیم این لایحه اثرگذار بوده است، خاطرنشان کرد: تمامی نکات مورد توجه برای حمایت از محیط‌بانان در این لایحه دیده شده و دولت به‌طور دقیق آن را بررسی کرده است.

وی افزود: در حال حاضر لوایح هوای پاک و تالابها نیز در مجلس شورای اسلامی به چاپ رسیده و در نوبت صحن قرار دارد که به‌زودی مورد بررسی قرار می‌گیرد اما در هر صورت لایحه حمایت از محیط‌بانان پس از این لوایح بررسی می‌شود و زمان دقیق آن هنوز مشخص نیست.

مدیرکل دفتر حقوقی و امور مجلس سازمان محیط زیست درباره اینکه مهمترین ماده حمایتی از محیط‌بانان در این لایحه چه موضوعی است، گفت: برخورداری محیطبانان از مزایایی که نیروی انتظامی به عنوان ضابط استفاده می‌کند یکی از مهمترین محورهای این لایحه است.

کریمی ادامه داد: بیمه، دیه یا تسهیلاتی که ضابط نیروی انتظامی از آن بهره‌مند می‌شود برای محیط‌بانان نیز در این لایحه دیده شده است.

وی تصریح کرد: در موضوع شهادت محیط‌بانان نیز این افراد زحمتکش مشمول قوانین لازم خواهند شد؛ بدین ترتیب محیط‌بانان نیز از امتیازات لازم برای نیروهای انتظامی ضابط برخوردار می‌شوند.


منبع: تسنیم

۱۳۹۵/۱۲/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: